Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Humpolec si připisuje další titul nejlepšího Města pro byznys v Kraji Vysočina

Krajské setkání místních samospráv
Tradiční krajské setkání místních samospráv k aktuálním tématům veřejné správy pořádané Svazem měst a obcí Český republiky letos doplnilo slavnostní vyhlášení výzkumu Město pro byznys. Nejlepším místem pro podnikání je podle výzkumu Humpolec, který obsadil první příčku. Pomyslné stříbro získal Pelhřimov a i třetí příčka patří Pelhřimovsku, konkrétně Pacovu. „Humpolci k prvenství podle průzkumu pomohla dobrá infrastruktura, počet významných zaměstnavatelů, úroveň a počet studentů odborného vzdělává, ale například i vstřícnost radnice k podnikání,“ prozradil radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Martin Hyský, který se setkání více než stovky zástupců měst a obcí Vysočiny účastnil.
 

 
 

Dopolední program setkání se věnoval změnám legislativy, které v mnoha případech zasahují do kompetencí samospráv a zvyšují finanční i administrativní zátěž. Řeč byla i o přístupu obcí k evropským penězům. „Nové programovací období 2014 – 2020 s sebou přináší nejen pro obce celou řadu změn v čerpání evropských peněz. Nové operační programy jsou totiž spravovány na státní úrovni,“ uvedl radní kraje Martin Hyský.


Mimo nové programovací období byla diskutována řada změn legislativy v zadávání veřejných zakázek, v nakládání s odpady nebo v oblasti sociálního bydlení. K diskuzi přišel i zákon o registru smluv, který radnicím ukládá vyšší administrativní zátěž, se kterou se musí vypořádat. Čím dál častě se venkov setkává i s nedostatečným zajištěním zdravotní péče, kdy se nedaří nahrazovat stárnoucí populaci lékařů. Po ordinacích zubařů se se stejnou potíží potýkají i praktičtí lékaři.


Krajská setkání pořádá Svaz měst a obcí ČR postupně ve všech krajích. Jsou určeny pro představitele radnic, zváni jsou i zástupci krajů, poslanci, senátoři nebo zástupci státní úřadů a soukromých společností působících na území regionu. „Je to příležitost, jak osobně diskutovat vše, co trápí města a obce,“ uzavřel radní Martin Hyský.Radní Martin Hyský na setkání samospráv
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 2.3.2016 / 2.3.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze