Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj podpoří účast studentů z partnerských regionů na Letní žurnalistické škole

LŽŠ 2015
Kraj Vysočina podpoří účast studentů z partnerských regionů na dvanáctém ročníku Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského. „Projekt, který navazuje na práci slavného vysočinského rodáka, dlouhodobě podporujeme. Předchozích pět ročníků školy navštívili studenti z partnerského regionu Zakarpatské oblasti Ukrajiny, vloni se k nim přidali zájemci z Dolního Rakouska a Nitranského samosprávného kraje,“ říká Jana Fialová, krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu s tím, že v letošním roce kraj nabídne účast všem zájemcům z šesti partnerských oblastí.
 

 
 

Zájemci o týdenní kurz zaměřený na média, společnost a historii, který se uskuteční od 14. do 21. srpna 2016 v Havlíčkově Brodě, musí prokázat znalost češtiny nebo slovenštiny. „Nabízíme podporu dvěma účastníkům z každého zahraničního partnerského regionu, které na základě přihlášky vybere odborná komise. Studentům pak uhradíme školné a ubytování. Stravování a dopravu si  budou platit sami,“ doplňuje Jana Fialová. Zájemci z partnerských regionů Dolní Rakousko, Alsasko-Champagne-Ardenne-Lotrinsko, Nitranského samosprávného kraje, Minské oblasti Běloruska, Provincie Hubei a Zakarpatské oblasti Ukrajiny mají šanci přihlásit se na webu Letní žurnalistické školy do konce května.


Letní žurnalistická škola Karla Havlíčka Borovského je týdenní kemp pro studenty středních a vysokých škol od 16 do 26 let z celé Evropy. Hlavními tématy projektu jsou historie, současnost, kultura a média střední Evropy, doplňují je další vybraná témata z oblasti žurnalistiky a etiky. Účastníci se seznámí s prací novináře a fungováním médií. Hlavními komunikačními jazyky akce jsou čeština a slovenština. V rámci kurzů jsou všichni rozděleni do šesti skupin (TV, Tisk, Rádio, Reklama a marketing, Foto, Nová média), procházejí základní teoretickou průpravou, většinu času ale tráví přímo v terénu, při tvorbě vlastních zpráv a reportáží. Sedmidenní program doplňují besedy a setkání s předními osobnostmi politického, kulturního, mediálního a společenského života z České republiky a zemí střední Evropy.


Letošní dvanáctý ročník Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského se uskuteční pod záštitou České televize, která na Vysočinu přiveze nejen své redaktory a odborníky, ale také připraví dva večery pro veřejnost se zajímavými hosty. Dalším partnerem bude Český rozhlas, v jehož režii by se měl odehrát jeden večer.

Aktuální informace a přihlášky najdete na www.letnizurnalistickaskola.cz.


  • Ondřej Rázl, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 337, e-mail: razl.o@kr-vysocina.cz


 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 2.3.2016 / 2.3.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze