Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Skvosty partnerského Nitranského samosprávného kraje jsou k vidění v sídle kraje

Vernisáž výstavy Skvosty Nitranského kraje
Výstavu fotografií, které představují kulturně-historické dominanty partnerského regionu Kraje Vysočina – Nitranského kraje, dnes přijel slavnostně zahájit její kurátor a profesionální slovenský fotograf Jozef Peniak. Vernisáže ve foyer kongresového centra sídla Kraje Vysočina se zúčastnila i radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková. „Velice si vážím společné spolupráce s partnery z Nitranského samosprávného kraje, ráda se k nim vracím a ještě raději realizujeme společné projekty. Výstava není jediným úspěšným počinem, například letos v dubnu pojedou herci Horáckého divadla v Jihlavě představit svou hru do divadla Andreje Bagara v Nitře,“ prozradila radní Marie Kružíková.
 

 
 

Součástí slavnostního zahájení byla ochutnávka krajových specialit, vín a premiérově vystoupil i folklórní soubor Furmani z Nitry. Samotná výstava prezentuje výsledky tvořivého fotografického workshopu z podzimu minulého roku, který vedl právě Jozef Peniak. „Jeho cílem bylo začínající i pokročilé neprofesionální fotografy motivovat k zachycení kulturně-historických i přírodních skvostů a jedinečností Nitranského kraje. Účastníci fotografovali například v lokalitách zříceniny hradu Hrušov, v Nitře, v Pukanci, v Kolárově nebo také v Komárně,“ uvedl na vernisáži v sídle Kraje Vysočina Jozef Peniak.

Začátkem roku výstavu hostily prostory Krajského osvětového střediska v Nitře. V sídle Kraje Vysočina v Jihlavě bude expozice přístupná každý pracovní den od 8.00 do 17.00 hodin do konce března.

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 1.3.2016 / 1.3.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze