Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Atraktivní mistrovství musherů ve Vysočina Areně

Canicross
Ve Vysočina Areně v Novém Městě na Moravě se v říjnu letošního roku uskuteční netradiční Mistrovství Evropy v canicrossu, bikejöringu a scooteru. Organizátor závodů – Tělocvičná jednota Sokol Maxičky, která patří k největším musherským klubům, a je jediným zástupcem mezinárodní federace tohoto sportu v Česku, získala od Kraje Vysočina na pořádání šampionátu dotaci ve výši 150 tisíc korun. „Organizátoři očekávají, že v jednotlivých disciplínách a věkových kategoriích se představí až 600 závodníků z celé Evropy,“ uvedl dnes náměstek hejtmana Kraje Vysočina Vladimír Novotný.
 

 
 

Peníze z krajského rozpočtu přispějí k zajištění mistrovství v individuálních musherských disciplínách. Canicross představuje běžce v zápřahu se psem, bikejöring cyklistu v zápřahu se psem a ve scooteru soutěží koloběžkář v zápřahu se psem. Závody nejsou novinkou. Vznikly už v 80. letech ve Francii a v Belgii a u nás se v nich soutěžilo poprvé v roce 1987. Tento zdánlivě mladý sport přitahuje stále více nadšených lidí a organizátoři očekávají, že atraktivní závody na Vysočině přilákají až tři tisíce diváků.

„Biatlonový areál v Novém Městě na Moravě je ideální lokalitou pro tento druh sportu. Organizátoři mají velký prostor pro plánování tras, mohou kombinovat různé terény a nejsou limitováni ani při přípravě zázemí pro jednotlivé týmy,“ uvedl pozitiva Vysočina Areny Vladimír Novotný.

 

Mistrovství Evropy v canicrossu, bikejöringu a scooteru 2016 bude Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě hostit ve dnech 15. – 16. října 2016.


Foto zdroj: Canicross TJ Sokol Maxičky¨


 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 1.3.2016 / 1.3.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze