Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Hledá se vítěz 22. ročníku soutěže Vesnice roku

Vesnice Vysočiny
Obce na Vysočině už opět můžou soutěžit o titul Vesnice roku 2016, v letošním roce jde o 22. ročník soutěže. Až do 29. dubna bude ministerstvo pro místní rozvoj přijímat přihlášky do soutěže, kterou stejně jako v minulých letech vyhlásilo společně se Spolkem pro obnovu venkova ČR, Ministerstvem zemědělství ČR a Svazem měst a obcí ČR. „V minulém roce se do soutěže přihlásilo patnáct obcí z Vysočiny a krajským vítězem se stal Martínkov na Třebíčsku. Obce z Vysočiny bodovaly historicky i celostátně. Například Ořechov na Žďársku v roce 2014 vybojoval celorepublikově druhé místo a obec Křižánky skončila v roce 2012 na třetím místě,“ prozradil radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování Martin Hyský.
 

 
 

Vítěz krajského kola soutěže získá od Kraje Vysočina částku sto tisíc korun a postoupí do celostátního kola soutěže, kde se utká s dalšími obcemi, které v jednotlivých krajích získaly tzv. Zlatou stuhu. Cílem soutěže je snaha povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova, zveřejnit rozmanitost a pestrost uskutečňovaní programů obnovy vesnic a upozornit širokou veřejnost na význam venkova.


Soutěže se mohou zúčastnit vesnice s maximálně 7 500 obyvateli, které mají zpracovaný vlastní strategický dokument zabývající se rozvojem obce, program obnovy vesnice nebo program rozvoje svého územního obvodu. Přihlášky je možné podávat přes elektronický formulář na stránkách soutěže: http://www.vesniceroku.cz/prihlaska/prihlaska se všemi přílohami nejpozději do 29. dubna, kdy musí přihláška dorazit na adresu Ministerstva pro místní rozvoj k rukám tajemnice soutěže Miroslavy Tiché.


Více informací o soutěži Vesnice roku najdete na www.vesniceroku.cz/. 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 1.3.2016 / 1.3.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze