Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Horácké divadlo Jihlava

 

 
 

Jaký byl rok 2015 z pohledu Horáckého divadla Jihlava rokem?

 

Z pohledu divadla je letošní rok zlomovým. Došlo ke změně ředitele po patnácti letech, to je pro organismus, jakým divadlo je, zlomová změna. Já sám mohu hodnotit jen druhou polovinu roku a z této perspektivy to byl pro divadlo rok náročný, plodný a úspěšný. A pevně doufám, že takto nějak se jeví i našim divákům.

Zároveň je rok 2015 pro divadlo rokem velmi závazným. Plánované rozšiřování nabídky a působnosti Horáckého divadla je především velkým kusem práce, kterou vidíme před sebou.

 

 Která aktivita divadla / inscenace vzbudila mezi návštěvníky největší ohlas?

 

Od počátku sezony 2015/2016 bylo ústředním tématem sedmdesáté páté výročí divadla. Ve jménu oslav těchto divadelních narozenin proběhly už Zahájení sezony pro veřejnost na náměstí, výstava Reminiscence v divadelní galerii, Den otevřených dveří a instalace výroční výlohy, předávání Horáců, výstava Muzea Vysočiny Jihlava Ta naše láska k divadlu, výstava fotek Leoše Skokana ze zákulisí Horáckého divadla v Kavárně Muzeum, Slavnostní večer k výročí, či naposled Noc divadel. A všechny tyto akce mají velký ohlas, který nás nejen potěšil, ale zároveň přesvědčil, že máme širokou diváckou obec, která své divadlo miluje.

Přesto si troufám tvrdit, že největší ohlas měly obě naše dosud uvedené premiéry. Zvonokosy a Romeo a Julie. Obě inscenace jsou hodně náročné, o to víc mě těší, jak skvěle se povedly a jak velký ohlas u publika mají.

 

Romeo a Julie

 

 

Zvonokosy

 


Co zajímavého připravujete v roce 2016?

 

Co se týká nabídky divadla,  připravujeme mnoho inovací i úplných novinek. Velmi podnětná se už teď jeví například spolupráce se středními školami, pro které připravujeme samostatný projekt v podobě představení na vybrané maturitní téma a následný workshop. Připravujeme zajímavé žánrové rozšíření nabídky Velké i Malé scény. Rádi bychom využili tradičních akcí typu Den otevřených dveří památek či Noc divadel k zajímavým projektům a stále platí, že se chystáme expandovat v rámci naší činoherní tvorby více ven – z budovy divadla i z Jihlavy.

 

 

Na co se těšíte nejvíce Vy osobně?

 

Na diváky J

 

 

Na otázky odpovídal:

Mgr. Ondrej Remiáš, ředitel Horáckého divadla Jihlava, příspěvkové organizace

 

www.hdj.cz

 
Zodpovídá: Bc. Veronika Švarcová
Vytvořeno / změněno: 4.12.2015 / 4.12.2015
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Příspěvkové organizace zřizované Krajem Vysočina > Ohlédnutí za uplynulými roky > 2015

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze