Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Studenti velkomeziříčské hotelovky dnes vařili pro veřejnost

Studenti velkomeziříčské hotelovky dnes vařili pro veřejnost
Hotelová škola Světlá a Střední odborná škola řemesel Velké Meziříčí připravila na dnešek tradiční den otevřených dveří určený především zájemcům o studium s programem pro širokou veřejnost. Mezi hosty, kteří školu navštívili, byla i krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová. „Osobně jsem se přesvědčila, že na našich školách studují šikovní studenti, kteří najdou bez problému uplatnění v praxi,“ řekla po dnešní návštěvě Jana Fialová.
 

 
 

Škola v rámci dne otevřených dveří, který byl tradičně spojen s adventem a vánoční tematikou, prezentovala nabízené maturitní obory i obory s výučním listem. Návštěvníci si mohli prohlédnout odborné učebny, pracoviště odborného výcviku i domov mládeže nebo si vyzkoušet přijímací zkoušky nanečisto. Nechyběly ani ochutnávky z naší i zahraniční kuchyně.

 

Velkou pozornost pak sklidil baristický kurz mistra svého oboru Michala Křižky, který studenty učil jak poznat dobrou kávu a jak ji správně připravit. „Umět připravit kávu je pro studenty gastronomických oborů velmi důležité. Paradoxně lze dobrou kávu pořídit za cenu srovnatelnou s těmi nekvalitními,“ upozornil člen Speciality Coffee Association of Europe.


  • tisk@kr-vysocina.cz

 

Studenti velkomeziříčské hotelovky dnes vařili pro veřejnost

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 3.12.2015 / 3.12.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze