Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Na kole jen s přilbou

Na kole jen s přilbou_ilustrační foto
Celonárodní projekt zaměřený na snižování množství a následků úrazů cyklistů.
 

 
 

Cyklistika celoevropsky nabývá na popularitě. A je jedno, zda si za řídítka sedáme z ryze pragmatických důvodů, když cestujeme do práce či za nákupem, nebo naopak vyrazíme na silnice či do přírody jen tak - pro zlepšení fyzické kondice, jako turisté, nebo jenom „dobít baterky“.

Bohužel však s jízdou na kole se pojí také nejedno nebezpečí, např. v podobě pádu z jízdního kola či kolize s jiným účastníkem silničního provozu. Podobným momentům se každý z nás snaží vyhnout, nicméně policejní statistiky dopravních nehod jsou neúprosné. Vypovídají o tom, že i cyklisté bývají mezi vážně zraněnými či dokonce usmrcenými. V posledních dvaceti letech je každou jedenáctou obětí dopravní nehody právě cyklista. A k vážné újmě může cyklista snadno přijít i při jízdě mimo silnici. Jsou to sice případy, které ve statistikách dopravních nehod nenajdete, ale bohužel jich není málo.

Cílem projektu je přispět především osvětou důsledného a správného používání cyklistické přilby ke snížení úrazů cyklistů, zejména těch se závažnými následky na zdraví. S hlídkami se můžete setkat od konce dubna do října po celé České republice, a to nejen v horských oblastech, ale i dalších destinacích atraktivních pro cykloturisty nebo městech po celé ČR. 

Na kole jen s přilbou je společným projektem Týmu silniční bezpečnosti, Horské služby a dalších partnerů. Pátý ročník kampaně je realizován za použití prostředků "Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů"


Na kole jen s přilbou_patron

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Petr Stejskal
Vytvořeno / změněno: 2.9.2015 / 2.9.2015

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze