Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Hejtman Kraje Vysočina podepsal Sousedský dialog 2030

Hejtman Kraje Vysočina podepsal Sousedský dialog 2030
Na společném setkání ministrů zahraničí a velvyslanců České republiky a Rakouska spolu s krajskými a zemskými hejtmany podepsal hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek tzv. Sousedský dialog 2030. „Na jeho základě budou v budoucnu obě země spolupracovat na konkrétních tématech. Domluvili jsme se například na první věci, a to společném postupu při vydání Česko rakouské knihy o historii obou národů a států. Je to zajímavý krok ve spolupráci obou hraničních sousedů,“ popsal vysočinský hejtman.
 

 
 

Vedle hejtmana Kraje Vysočina se setkání v Linci zúčastnili také představitelé Jižních Čech, Jižní Moravy, Dolního Rakouska a Horního Rakouska. Hovořilo se především o infrastruktuře a energii, hospodářství, kulturní výměně a bezpečnosti. Během setkání hejtmani také diskutovali o spolupráci v oblasti vědy a výzkumu, o programu výměny mládeže nebo o spolupráci univerzit. Česká strana vyjádřila zájem zejména o výměnu zkušeností a užší spolupráci v oblasti dvojjazyčného vzdělávání.

 

Na závěr jednání účastníci podepsali Společné prohlášení a byla ustanovena pracovní skupina 2+6, složená z velvyslanců obou zemí, ředitelů krajských a zemských úřadů a ředitele magistrátního úřadu města Vídeň.

 

  • Jiří Wiche, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 338, e-mail: Wiche.J@kr-vysocina.cz

Hejtman Kraje Vysočina podepsal Sousedský dialog 2030

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 25.8.2015 / 25.8.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze