Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina přispěje obcím na modernizaci hasičské techniky

Kraj Vysočina přispěje obcím na modernizaci hasičské techniky
Rada Kraje Vysočina schválila upravené zásady zastupitelstva kraje pro poskytování dotací obcím na opravy a repase mobilní požární techniky jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí v celém regionu. „Tato nová dotace se setkala s velkým zájmem, byli jsme schopni uspokojit jen asi polovinu žadatelů. Ti, kteří neuspěli, mají možnost požádat v rámci další výzvy, v rámci které je z rozpočtu Kraje Vysočina možno čerpat dva miliony korun,“ informuje hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Loni žádalo o dotaci celkem 18 zájemců, 10 z nich bylo uspokojeno. Kraj Vysočina mezi Sbory dobrovolných hasičů rozdělil 2 045 570 korun. „Peníze jednotlivé sbory použili na renovaci techniky, například na opravu čerpadla cisternové automobilové stříkačky, u které došlo i k výměně nádrže nebo byla dotace použita na celkovou opravu hasicích vozů,“ doplňuje Jiří Běhounek.

 

V současných pravidlech byly zohledněny nové podmínky poskytování dotací v souvislosti s novelou zákona 250/20000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů.

 

Kraj Vysočina pravidelně dále přispívá na zabezpečení akceschopnosti jednotek SDH. Přerozděluje dotace od Ministerstva vnitra ČR k zabezpečení plošného pokrytí území celého kraje jednotkami požární ochrany. Hradí náklady jednotkám sborů dobrovolných hasičů vybraných obcí spojené se zásahy mimo jejich územní obvod a podílí se na financování jejich akceschopnosti, pořízení a obnově požární techniky.


  • Pavel Dvořák, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    telefon: 564 602 122, e-mail: dvorak.pavel@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 12.8.2015 / 12.8.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze