Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Poutníkova pivní stezka

poutnikova pivní stezka_logo
Poutníkova pivní stezka
Cykloturistika okolí Pelhřimova
 

 
 

Pelhřimov, to nejsou jenom rekordy a městská památková rezervace. Pelhřimov, to je i nádherná okolní krajina, která se ne nadarmo nazývá Bránou Vysočiny a také vynikající nepasterizované pivo Poutník, které sbírá jedno ocenění za druhým.

Turistiku a cykloturistiku lze spojit s místním pivem, není lepšího spojení! Projděte či projeďte si nejkrásnější místa Brány Vysočiny a svou žízeň uhaste v kouzelných hospůdkách lahodným pelhřimovským pivem. Délka celé stezky je 60 km, ale pokud projdete byť jen její část, určitě nebudete litovat! V případě, že pojedete na kole, nechte si pivní osvěžení až do cíle, alkohol za řídítka kola nepatří!

Stezka je vedena po turistických trasách, cyklotrasách a málo frekventovaných silničkách, na rozcestích naleznete navigaci s logem stezky. Tímto logem jsou označeny i Poutníkovy hospůdky a restaurace na trase. Všechny mají v letních měsících venkovní posezení, kde můžete dohlédnout na své kolo.
Stezka Vás provede těmi nejkrásnějšími přírodními zákoutími Brány Vysočiny. Z Pelhřimova - města rekordů, přes poutní místo Křemešník, Novou Cerekev s židovskými památkami, Červenou Řečici s arcibiskupským zámkem zpátky do Pelhřimova.

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Petr Stejskal
Vytvořeno / změněno: 11.8.2015 / 11.8.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Krajský úřad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze