Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Do práce na kole 2015 Jihlava

DPNK_logo
Jihlava se zapojila do celonárodní kampaně "Do práce na kole"
Kampaň a soutěž na podporu cyklodopravy
 

 
 

Bezmála milión a půl kilometrů ušlapali soutěžící během května v rámci soutěže firem Do práce na kole a na svůj vlastní pohon by cyklisté pětatřicetkrát objeli Zeměkouli. Pátý ročník soutěže byl rekordní: do klání se zapojilo 7 280 lidí z 1 156 firem a institucí v čtyřiadvaceti českých a moravských městech, oproti minulému roku tak narostl počet účastníků o čtvrtinu.

Jihlava se zapojila již potřetí. Organizátorem bylo pro letošek sdružení SLIBY – CHYBY, které v Jihlavě mimo jiné organizuje populární sportovní akce určené i pro širokou veřejnost Jihlavská 24MTB a Jihlavský půlmaraton. Hlavním partnerem soutěže Do práce na kole je tradičně město Jihlava, které je členem Asociace cykloměst a rozvoj cyklodopravy podporuje.

Oblíbená cyklojízda, která vše zahájila, se konala 22.dubna v rámci oslav Dne země. Ještě před startem samotné soutěže měli registrovaní účastníci možnost využít “Servis na triko” pro svá kola. Akce zdarma tzv. "na triko", které obdrží každý registrovaný účastník, jsou tradiční součástí kampaně. V průběhu soutěžního měsíce května tak mohli vychutnat "kávu na triko", zajít na "koncert na triko" nebo "kino na triko", vyzkoušet "spinning na triko" a v závěru zrelaxovat v rámci "koupáku na triko". Tam proběhlo i losování hodnotných věcných cen pro výherce v týmových i individuálních kategoriích jako pravidelnost a výkonnost. Hlavní cenou bylo skládací kolo Strida nebo kávovary Bosch.

V Jihlavě se do soutěže zapojilo 310 aktivních šlapačů, kteří vytvořili 2-5členné týmy. Vytvořit firemní koloktiv a vzájemně se motivovat k pravidelnému využívání kola k dopravě do práce je totiž smyslem celé akce :-) . V rámci soutěže více než 200 jednotlivců dosáhlo požadované pravidelnosti více než 66% a všichni dohromady pak našlapali celkem více něž 56000km.

Cyklojízda 22.4.2015

 
Zodpovídá: Ing. Petr Stejskal
Vytvořeno / změněno: 11.8.2015 / 11.8.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Fotogalerie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze