Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Sportovci z Domova Kopretina Černovice uspěli v Los Angeles

tenis
Ocenění ve stolním tenise na Speciální olympiádě v Los Angeles pořádané pro mentálně postižené získali sportovci z Domova Kopretina Černovice. Eva Klimková a Ota Opletal ovládli smíšenou čtyřhru ve stolním tenise a domů na Vysočinu přivezli zlato. „Olympiáda je skvělou příležitostí pro lidi s handicapem, kdy se mohou prosadit v oboru, který je naplňuje, a to v mezinárodním měřítku. Stolní tenisté z Domova Kopretina v Černovicích skvěle reprezentovali náš kraj,“ řekl Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro sociální oblast, který přijme handicapované sportovce v sídle Kraje Vysočina 16. září.
 

 
 

Klienti domova Eva Klimková i Ota Opletal navštěvují sportovní klub v tomto zařízení, který se věnuje celé řadě sportů, zejména stolnímu tenisu, plavání, fotbalu, ale také zimním sportům, jako je sjezdové lyžování. V rámci klubu se členi účastní celorepublikových soutěží. „Tyto aktivity jsou důležité pro vlastní rozvoj sportovně založených klientů a pro jejich uplatnění a získání sebevědomí,“ říká ředitel Domova Kopretina v Černovicích František Vránek.

 

Účast na Speciální olympiádě v LA je podmíněna úspěchy v domácích soutěžích, ale o finálním složení rozhoduje los. „Mezi takto handicapovanými lidmi není možné přesně určit, který dosáhl nejlepšího výsledku. Každý má totiž jinou formu a závažnost svého postižení,“ vysvětluje František Vránek. Vítězka čtyřhry ve stolním tenise Eva Klimková je všestrannou sportovkyní, na speciálních hrách v čínské Šanghaji soutěžila v plavání nebo lyžovala v jihokorejském Pchjongjangu. Pro stejně úspěšného Otu Opletala to byla první účast na této celosvětové soutěži pro mentálně handicapované jedince. „Je to velmi významná událost, která nejenom přispívá k propagaci našeho zařízení, ale zejména oceňuje snažení našich pracovníků,“ uvedl ředitel domova.

 

Domov Kopretina Černovice, příspěvková organizace Kraje Vysočina, nabízí ucelený systém rehabilitační péče více než 170 klientům s mentálním postižením od věku 3 let v zařízení i v rodině.

 

Her v LA se účastnilo na 6500 sportovců s mentálním postižením z více než 165 zemí světa. Česká republika vyslala 67 člennou výpravu. Hry pak slavnostně zahájila první dáma USA Michelle Obamová osobně. Sportovci soutěžili v atletice, plavání, bocce, bowlingu, cyklistice, gymnastice, stolním tenise, kopané a volejbalu.

 

Výsledky klientů Domova Kopretina Černovice

Sportovci z Domova Kopretina Černovice úspěšně reprezentovali ve stolním tenise:

Dvouhra:                     3. místo           Ota Opletal

                                    4. místo           Eva Klimková

 

Čtyřhra Mix:               1. místo           Eva Klimková, Ota Opletal

 

Čtyřhra s trenérem:     2. místo           Ota Opletal, trenér Kamil Kmeťo

                                    2. místo           Eva Klimková, trenérka Marcela Čermáková

 

  • Kateřina Kadlecová, oddělení tiskové
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 7.8.2015 / 7.8.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze