Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Rok ve Francii (Kraj Vysočina – Grand Est)

Kraj Vysočina ve spolupráci s Francouzským institutem v Praze a Académie de Reims nabízí středoškolským studentům možnost ročního studia v rámci programu Rok ve Francii (Kraj Vysočina – Grand Est). Předpokladem studia je nejen znalost francouzského jazyka, ale především motivace a odhodlání. Kraj Vysočina pomůže s pokrytím části nákladů, spojených s dopravou a se studiem.
 

 
 

Kraj Vysočina pravidelně organizuje program, nyní pod novým názvem Rok ve Francii (Kraj Vysočina – Grand Est), dříve Rok v Champagne-Ardenne, v rámci něhož mohou studenti středních škol z Vysočiny ve věku 15–17 let vycestovat na roční studium do partnerského regionu Grand Est, oblasti Champagne-Ardenne. Program je určen studentům, kteří se rozhodnou rozvinout a zlepšit své dovednosti ve francouzském jazyce, seznámit se s tamní kulturou i způsobem života Francouzů a prožít obohacující zkušenost, která se může stát významnou položkou v profesním životopisu. Student se ve Francii učí podle stejných učebních osnov jako jeho spolužáci, bydlí ve francouzských rodinách. Během školních prázdnin se studenti vrací do České republiky.

 

Přihlášky pro školní rok 2019/2020 je možné podávat do 28. února 2019. Přihlášku je třeba podat na předepsaném formuláři, který lze stáhnout níže na této stránce, a to elektronicky na e-mail skala.j@kr-vysocina.cz, či fyzicky na adresu Mgr. Jan Skála, Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava.

 

V případě zájmu o více informací k programu a přihláškám kontaktujte Jana Skálu z oddělení vnějších vztahů odboru sekretariátu hejtmana (email: skala.j@kr-vysocina.cz, tel. 724 650 265).

Informační seminář pro zájemce, kteří zvažují přihlášku, a jejich rodiče i pedagogy se koná na Krajském úřadě Kraje Vysočina, Žižkova 57, Jihlava, v pondělí 4. 2. 2019 od 16:00 h.

Rok ve Francii

 
Zodpovídá: admin
Vytvořeno / změněno: 20.7.2015 / 20.7.2015
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Tiskoviny kraje

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze