Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Dokumenty odborů krajského úřadu kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Věžnice a Třebíč slavily úspěch v soutěži „Obec přátelská rodině 2014“

Věžnice a Třebíč se spolu s dalšími obcemi, městy a městskými částmi z celé republiky utkaly o titul Obec přátelská rodině.
 

 
 

Zdravá obec Věžnice se umístila na 2. místě v kategorii obcí do 1.000 obyvatel a Zdravé město Třebíč obsadilo 1. místo v kategorii obcí od 10.001 – 50.000 obyvatel. „Velmi nás těší úspěch dvou obcí z našeho regionu. Podpora rodin vždy byla významnou prioritou Kraje Vysočina. Obce patří v oblasti rodinné politiky mezi nejdůležitější aktéry, protože místní představitelé mají největší přehled o místních podmínkách a potřebách a využívají množství kompetencí, které jim umožňují realizaci řady prorodinných opatření“, uvedl Martin Hyský, radní pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování.

Součástí ocenění byla i finanční dotace na aktivity, které podpoří rodiny. Ocenění a šeky s peněžní dotací předala 26. 5. 2015 vítězům ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová - Tominová. Cílem soutěže je podpořit realizaci prorodinných opatření a aktivit v českých obcích, které napomáhají k vytváření prorodinné atmosféry ve společnosti. Více informací o soutěži naleznete na www:http.mpsv.cz/cs/14475.

 

 

Kontakt: Jana Böhmová, Odbor regionálního rozvoje, tel. 564 602 586, e-mail: bohmova.jana@kr-vysocina.cz.

 
Zodpovídá: Miroslava Marková
Vytvořeno / změněno: 9.6.2015 / 9.6.2015
Informace jsou aktuální

 

Cesta: Titulní stránka > Dokumenty odborů > Odbor regionálního rozvoje > Zdravý kraj, MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze