Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj letos podpoří fungování Centra dokumentárního filmu

MFDF
Kraj Vysočina podpoří letos částkou 200 tisíc korun provoz a fungování nového Centra dokumentárního filmu, které v loňském roce vzniklo v Jihlavě. Centrum kromě odborného vedení knihovny a videotéky zaměřilo své aktivity na výzkum a sběr dat o českých dokumentárních filmech od roku 2006. „Dle prvních zpětných vazeb přímo od studentů krajských středních škol už řada z nich tráví pravidelně volný čas přímo v centru dokumentárního filmu. Centrum jen během loňského prosince navštívilo více než 260 návštěvníků,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.
 

 
 

Rada Kraje Vysočina rozhodla o finanční dotaci Centru ve výši 200 tisíc korun. V kontextu  České republiky se jedná o unikátní organizace specializovanou na dokumentární film, jeho historii, teorii a také základy historie a teorie audiovizuálních médií. Centrum představuje v oboru filmové a audiovizuální výchovy jeden z nejpokročilejších programů v rámci České republiky. „Projekty Centra dokumentárního filmu obohatí nabídku občanské vybavenosti kraje, studijní zázemí videotéky a knihovny je zájemcům k dispozici každý den včetně víkendů,“ doplnila Marie Kružíková

Za první měsíc běžného provozu – tedy za prosinec 2014 připravilo a realizovalo Centrum 54 odborných přednášek ve 27 dvouhodinových blocích. Zahájena byla také výzkumná činnost zaměřená na přehledy český dokumentárních filmů uvedených v kinech od roku 2006.

 

Centrum dokumentárního filmu vzniklo v říjnu 2014 i za podpory Kraje Vysočina.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.5.2015 / 26.5.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze