Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Francouzští studenti poznávají sklářskou výrobu

Francouzští studenti poznávají sklářskou výrobu
Vzájemným využitím odborných stáží studentů Vyšší školy umění a designu v Remeši a Akademií ve Světlé nad Sázavou pokračuje spolupráce Kraje Vysočina s partnerským regionem Champagne-Ardenne. Březnovou návštěvu studentů z Vysočiny jim oplatili jejich francouzští vrstevníci, kteří se v těchto dnech účastní týdenního workshopu. „Oproti Remeši, kde studenti tvořili v česko-francouzských týmech volně na téma zadané na místě, do Světlé už desítka účastníků akce z Francie přivezla předem připravené návrhy děl, které společně s odborníky na Vysočině vyrobí,“ popisuje náročný program radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

Studenti si nejprve předem vybrali, kterou technikou budou svá díla tvořit. Převážná většina se zajímala o výrobu a zpracování skla, keramiky nebo skleněné mozaiky. Seznámili se s provozem sklářské huti a s technikou broušení skla. „Bylo to pro ně hodně poučné a zajímavé, protože dosud se sklem nepracovali, neznali vlastnosti materiálů ani postupy výroby,“ popisuje Milan Krajíček, zástupce ředitele Akademie Světlá nad Sázavou.


Studenti z Remeše v rámci návštěvy Vysočiny navštívili také sochařské a restaurátorské ateliéry a kamenosochařskou dílnu v Lipnici nad Sázavou. „Francouzi jsou z návštěvy našeho kraje nadšení a rádi by do Světlé přijeli znovu i na dlouhodobější stáž,“ uzavírá Krajíček.


 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 23.4.2015 / 23.4.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze