Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Stipendijní program Romského vzdělávacího fondu pro romské vysokoškolské studenty

Stipendijní program Romského vzdělávacího fondu vyhlásil stipendijní cyklus pro akademický rok 2015-2016. Nabízí v otevřené akademické soutěži stipendium romským studentům bakalářského, magisterského nebo doktorského studia studujícím na státem akreditovaných vysokých školách, kteří jsou občany nebo mají trvalý pobyt v Albánii, Bosně a Hercegovině, Bulharsku, Chorvatsku, České republice, Maďarsku, Kosovu, Makedonii, Černé Hoře, Rumunsku, Srbsku, Slovensku a Turecku.
 

 
 

V České republice je v současné chvíli možné podat žádost do Romského pamětního univerzitního stipendijního programu (RMUSP), následně pak v programu Roma International Scholar Program (RISP), který je určen na studium v zahraničí.


V akademickém roce 2013/2014 Stipendijní program Romského vzdělávacího fondu podpořil 1 441 studentů z celkového počtu 2 410 žadatelů. Celkově měl fond na finanční podporu vybraných romských vysokoškolských studentů, kteří se věnovali studiu, přibližně 1,9 milionů euro. Do konce akademického roku 2013/2014 vysokou školu úspěšně absolvovalo 335 studentů.


Přihlášky lze podávat pouze elektronickou formou přes on-line systém pro podávání žádostí (OAS), který naleznete na webových stránkách Romského vzdělávacího fondu na www.romaeducationfund.hu/how-apply-scholarship-1. Uzávěrka pro podávání žádostí je 11. května 2015.


 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 17.4.2015 / 17.4.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze