Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Setkání se zástupkyněmi Českého svazu žen

Členové Rady Kraje Vysočina se tento týden sešli se zástupkyněmi Českého svazu žen. V sídle kraje se konalo takové setkání poprvé a diskutovalo se nejen nad aktuálními problémy, ale také nad plány a prohlubující se spoluprací. „Cílem tohoto setkání bylo představit aktivity Českého svazu žen v našem kraji a seznámit se s jeho činností, a to včetně aktivit, které napomáhají rozvoji regionu,“ řekl radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.
 

 
 

Na setkání byly probírány otázky týkající se sociální oblasti, regionálního školství, kulturního vyžití a v neposlední řadě dopravní obslužnosti. Debaty se dotkly také zastoupení žen v politice. Stěžejním tématem byla vzájemná spolupráce.

 

Regionální buňka Českého svazu žen spolupracuje s Krajem Vysočina především v oblastech prorodinné politiky a plánování sociálních služeb. Podílela se na Koncepci prorodinné politiky Kraje Vysočina, zapojena je do projektu Žijeme a pracujeme na Vysočině, důležité slovo měla také v projektu Rovnost šancí na Vysočině. Ze vzájemné spolupráce vzešla síť Family Pointů, v letošním roce se plánuje konání Dnů pro rodinu.

 

„Půjde o tři zastavení a budou zaměřená na mezigenerační rodiny. Uskuteční se v Havlíčkově Brodě, Náměšti nad Oslavou a ve Svratce,“ představila tajemnice Českého svazu žen na Vysočině Marie Bohuslavová.

 

Činnost Českého svazu žen zdobí zejména bohaté zkušenosti se zapojováním do veřejného života ve městech a obcích našeho kraje. Jde o společné, kulturní aktivity, které přispívají k příznivému prorodinnému klimatu a podpoře mezigeneračního soužití. Čím dál důležitější je také poradenská činnost.

 

Český svaz žen má zastoupení v 56 obcích Kraje Vysočina. V regionu působí 1 775 členek.

 

V pořadí druhé společné setkání je plánováno na podzim letošního roku.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.3.2015 / 20.3.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze