Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Čtenářem roku Kraje Vysočina je Josef Charamza z Havlíčkova Brodu

Čtenářem roku Kraje Vysočina je Josef Charamza z Havlíčkova Brodu
Vítězem pátého ročníku soutěže Čtenář roku, vyhlašované Krajskou knihovnou Vysočiny, se stal Josef Charamza z Havlíčkova Brodu. Letos knihovny po celé Vysočině hledaly čtenáře – tátu. „Vítěz je podle svých slov aktivním čtenářem a k četbě vede i své dcery Lenku a Elišku. Společně si chodí půjčovat nejen knihy, ale i společenské hry,“ prozradila na vítěze radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.
 

 
 

Letošní vítěz musel být aktivním čtenářem navštěvující místní knihovny, pravidelně si půjčovat knihy, mít dítě mladší patnácti let, které také vede ke čtení a čtenářství a zapojovat se do aktivit knihovny. „Všem tatínkům – čtenářům patří velký dík za to, že vedou své děti ke čtení a jsou pro ně tak dobrým vzorem,“ vyzdvihla účastníky soutěže Jitka Hladíková, ředitelka Krajské knihovny Vysočiny.

 

Do krajského finále soutěže, kterou vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků, postoupilo šest tatínků, ze kterých byl vylosovaný Josef Charamza. Ten se aktivně zapojuje také do dění v knihovně. „Jak jsme viděli při akci Tati, pojď mi číst, má, má pan Charamza i dramatický talent,“ řekla při vyhlášení pracovnice havlíčkobrodské knihovny Hana Lacinová. Společně se svými studenty ze Střední průmyslové školy stavební ak. Stanislava Bechyně se také podílel na rekonstrukci dvou oddělení Krajské knihovny Vysočiny.

 

Josef Charamza si odnesl ceny od Kraje Vysočina i Krajské knihovny Vysočiny a také dárkový poukaz na výuku rychlého čtení pro sebe i pro své děti od www.rozectise.cz. V dubnu ho čeká celostátní kolo soutěže, které se uskuteční v Praze v rámci udělování cen Magnesia Litera.

 

Záštitu nad soutěží převzala krajská radní Marie Kružíková, která má ke knihám vřelý vztah. „Já i manžel si život bez knih nedokážeme představit, náš byt tak trochu připomíná knihovnu. V dětském pokoji máme knihy pro děti, v obýváku beletrii a v pracovně odbornou literaturu. Pomalu už se tam nemůžeme vejít, sklad knih proto máme i v garáži a ve stodole,“ usmívá se Kružíková.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz

 

Čtenářem roku Kraje Vysočina je Josef Charamza z Havlíčkova Brodu

Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 19.3.2015 / 19.3.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze