Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Školy soutěží se stavebnicí Merkur

stavebnice Merkur
Kraj Vysočina ve spolupráci se společností BOSCH DIESEL s.r.o, Jihlava vyhlásily druhý ročník soutěže Stavíme z Merkuru pro žáky a žákyně základních škol se sídlem v Kraji Vysočina. „Čtyřčlenné týmy konstruktérů složené z žáků druhých stupňů základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií mají stejné zadání – postavit originální vesmírné vozítko poháněné motorem, které bude schopno zdolat překážkovou dráhu,“ popsala zadání radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jana Fialová. Nápad, vzhled, rychlost práce vozítka i jeho funkčnost a technické zpracování bude hodnotit speciálně sestavená porota. Přihlášky do soutěže je možné podat až do 20. března 2015. O vítězi se rozhodne 27. května.
 

 
 

Hlavním cílem soutěže je podpora technické tvořivosti v základních školách a motivace žáků základních škol k práci s konstrukční stavebnicí. Soutěžní týmy mohou využít nejvýše jedné stavebnice Merkur 8 a během tří hodin sestavit model, pravidla soutěže umožňují pracovat s vlastním přineseným návodem na stavbu stroje. Pro vítěze jsou připraveny stavebnice Merkur a tablety.

 

Soutěž je další aktivitou, kterou Kraj Vysočina podporuje v rámci projektu Merkury do škol. Tato aktivita má zvýšit zájem dětí o technické obory. Vysočina je prvním z regionů v České republice, kde se dětská stavebnice zařadí mezi běžné pomůcky ve výuce na základních školách. Projekt Merkury do škol mohl být realizován díky podpoře a zájmu společnosti BOSCH DIESEL Jihlava.

 

Podrobnější informace včetně přihlášky jsou k dispozici pod tiskovou zprávou.

 

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 16.3.2015 / 16.3.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze