Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Národní týden trénování paměti na Vysočině

Národní týden trénování paměti na Vysočině
Už podeváté se Kraj Vysočina připojil k Národnímu týdnu trénování paměti. Při této příležitosti se dnes na Krajském úřadě v Jihlavě uskutečnily přednášky, v rámci kterých byl odborné i široké veřejnosti představen počítačový program určený k mentálnímu tréninku tzv. Brain Jogging. „V letošním roce jej plánujeme zpřístupnit co nejvíce zájemcům. K dispozici bude nejen v příspěvkových organizacích, ale také na veřejných místech tzv. Family a Senior Pointech,“ poznamenal radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.
 

 
 

Program, který napomáhá udržovat mozek v kondici, je určen pro všechny věkové kategorie. Slouží k posilování krátkodobé paměti, zlepšování koncentrace a pozornosti, zvyšuje schopnost plánování a rozhodování či zrychluje reakce na podněty. „Cvičení překračuje možnosti běžné duševní aktivity a je to zcela bezpečná rehabilitační metoda s dlouhodobými ověřitelnými výsledky. Ty však nepřicházejí samy, je třeba pravidelně trénovat,“ uvedla organizátorka dnešního setkání Táňa Křížová.

 

Během dne si přišly mentálně potrénovat více než dvě stovky zájemců. S programem se veřejnost může seznámit také při jednotlivých zastávkách letošní karnevalové tour, kterou Kraj Vysočina pořádá pro všechny generace. Národní týden paměti se koná pod hlavičkou České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging. Jeho cílem je přesvědčit nejen seniorskou populaci, že si ještě docela slušně pamatuje, když jí někdo poradí, jak na to.

 

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 16.3.2015 / 16.3.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze