Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Počin roku

Mobilní verze webu

Hlasujte pro Počiny roku 2014

Občané Kraje Vysočina už můžou hlasovat ve zdvojené anketě Počin roku, která se skládá z tradiční Zlaté jeřabiny a Skutku roku. Každý zaslaný hlas znamená podporu dobrovolných skutků jednotlivců a projektů právnických osob, které přispěly k rozvoji regionu, a také k zviditelnění nejzajímavějších kulturních akcí a aktivit v oblasti památkové péče. Hlasování odstartovalo v neděli 1. března a bude trvat celý měsíc.
 

 
 

„V našem kraji je spousta lidí, kteří dobrovolně a ochotně věnují svůj volný čas ve prospěch druhých a jsou významným prvkem kulturní společnosti a posilují její sociální soudržnost,“ vysvětluje význam obou soutěží radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování Martin Hyský (ČSSD).

Do jedenáctého ročníku Zlaté jeřabiny letos lidé nominovali celkem 111 projektů. Odborná komise z nich vybrala 60 postupujících, pro které může veřejnost po celý březen hlasovat v kategorii Kulturní aktivita nebo Péče o kulturní dědictví. Hlas lze udělit buď elektronicky nahttp://extranet.kr-vysocina.cz/zlata-jerabina/ nebo fyzicky prostřednictvím formuláře, který byl zveřejněn v únorovém vydání Novin Kraje Vysočina.

 

V šestém ročníku soutěže Skutek roku se o přízeň veřejnosti uchází skutky fyzických osob v oblastech sociálně-zdravotní, životní prostředí, volný čas dětí a mládeže, poradenství, vzdělávání a osvěta. Celkem je možné hlasovat pro dvanáct nominovaných osob. Hlas lze udělit elektronicky na http://extranet.kr-vysocina.cz/skutek-roku/. O finálním pořadí v sekci právnických osob rozhodne odborná porota v kategoriích sociální a ekonomické a také v oblasti sídel, staveb, bydlení, životního prostředí a vzdělávání. 

 

Loňský desátý ročník ankety Zlatá jeřabina ovládlo v kategorii Kulturní aktivita představení Soul of Dancers z Chotěboře, za péči o kulturní dědictví ocenila veřejnost Restaurování varhan v kostele svatého Bartoloměje v Lukách nad Jihlavou.

 

V pátém ročníku ankety Skutek roku byl loni soškou „šneka“ oceněn například Tomáš Marek z Jihlavy, který vede kroužek Škola skateboardingu anebo Václav Hlaváč z Havlíčkova Brodu za péči o zraněné dravce a jejich ochranu.

 

  • Více informací:

      Petr Holý, odbor regionálního rozvoje, e-mail: holy.p@kr-vysocina.cz. tel.: 564 602 538

      Tereza Prokešová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu, e-mail: prokesova.t@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 260

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 2.3.2015 / 2.3.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Počin roku

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze