Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Základní umělecké školy si rozdělí téměř milión na hudební nástroje

klavír
Rada Kraje Vysočina dnes rozhodla o rozdělení téměř miliónu korun mezi základní umělecké školy v regionu. Dotace přispěje k obnově a nákupu nových hudebních nástrojů. O finanční dotaci požádalo v letošním roce 18 základních uměleckých škol, které předložily 24 žádostí o finanční spoluúčast. „Nejvyšší částkou pomůžeme například ZUŠ Světlá nad Sázavou, která si bude moci pořídit do výuky nové pianino. Nákup tympánů s dolaďovačem podpoříme v ZUŠ Jana Štursy Nové Město na Moravě a žáci ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem se budou učit na novém digitálním pianu,“ vyjmenovala příklady krajské podpory radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

Nejčastěji je ze strany žadatelů zájem o finanční dotaci na opravy nebo pořízení klávesových hudebních nástrojů, které patří k nejnákladnějším. Podobně početně zastoupené je i podávání žádostí o pořízení a opravy špičkových dechových nástrojů.

 

Dotace na pořizování a opravy pomůcek základních uměleckých škol poskytuje Kraj Vysočina od roku 2005, za dobu platnosti zásad, podle kterých mohou ředitelství škol žádat o dotaci, bylo vyplaceno z rozpočtu kraje více než 7,8 miliónů korun.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 17.2.2015 / 17.2.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze