Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Nejmodernější nízkopodlažní linkové autobusy na Vysočině

nízkopodlažní meziměstský autobus
Koncern ICOM transport uvádí do provozu nový typ autobusu, který z pohledu ekologie, bezpečnosti, využitých konstrukčních technologií a především komfortu pro cestující nemá na trhu konkurenci. První čtyři vozidla jsou v těchto dnech v rámci pilotního projektu nasazena na linkách v okolí Kamenice nad Lipou, Pacova a Třebíče.
 

 
 

„Po oslovení společností ICOM transport Kraj Vysočina společně s městy navrhnul trasy, na nichž budou mít cestující největší prospěch z nízkopodlažního provedení autobusu. Věřím, že nejen lidem se sníženou pohyblivostí či zdravotním omezením zpříjemní cestování po Vysočině. Spoluprací všech dotčených efektivně využijeme těchto špičkových vozidel,“ sdělil Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.

 

Nové autobusy značky Mercedes-Benz CITARO jsou nízkopodlažní s bezbariérovým přístupem, vybavená klimatizací a splňují nejpřísnější emisní normu EURO 6. „Do obnovy vozového parku koncern ICOM transport investuje stovky miliónů korun ročně a uvádět do provozu nejnovější techniku jako první na trhu považujeme za součást firemní filosofie,“ přiblížila Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva koncernu ICOM.

 

Koncern ICOM transport klade důraz také na bezpečností prvky, karoserie je odolná proti převrácení vozidla, vyztužené boky karoserie chránící cestující při bočním nárazu, zesílená přední část karosérie chránící řidiče při čelním nárazu, či citlivé hrany dveří zabraňující sevření cestujícího při zavírání dveří. Již v průběhu roku 2015 koncern ICOM transport hodlá pořídit dalších až 140 takovýchto autobusů v různých modifikacích.

 

 

Nejmodernější nízkopodlažní linkové autobusy na Vysočině

Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 11.2.2015 / 11.2.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze