Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Soutěž 2014

S Vysočinou bezpečně na internetu
Třetím rokem vyhlásil Kraj Vysočina soutěž S Vysočinou bezpečně na Internetu. „Cílem bylo vzbudit zdravý zájem o bezpečnou práci s internetem a sociálními sítěmi u teenegerů. Spolu s rozmachem internetu je stále nutnější zvýšit povědomí o rizicích, která jsou s jeho užíváním spojená. Jednou z přirozených cest, jak toho docílit, je nabídnout dostatečnou osvětu,“ uvedl Petr Pavlinec, vedoucí krajského odboru informatiky.
 

 
 

V předchozích dvou letech pravidla soutěže vyzývala studenty, aby vytvářeli videa, počítačové animace, powerpointové prezentace, webové stránky nebo kreslili plakáty nebo komiksy. „V letošním roce přicházíme se změnou a připravili jsme pro studenty vědomostní soutěž k problematice elektronické bezpečnosti a užívání informačních a komunikačních technologií,“ uvedl Petr Pavlinec, vedoucí odboru informatiky.

 

Letošní ročník soutěže je určen pro studenty 2. stupňů základních škol a odpovídajícího stupně víceletých gymnázií a pro všechny studenty středních škol. Studenti v rámci třech soutěžních kol odpovídali pokaždé online na pět otázek. Třináct nejlepších řešitelů postoupilo do závěrečného finále, které se uskutečnilo v únoru 2014 v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě, kde měli studenti za úkol představit svůj vlastní projekt na téma Elektronická bezpečnost. Studenti mohou v soutěži mohli vyhrát Xbox Kinect, tablety, chytré telefony, antivirové programy, trika, apod.

 

Tuto soutěž vyhlašuje pracovní skupina k elektronické bezpečnosti pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka. 

 

Soutěžní práce jsou ke stažení zde.


Více informací naleznete na stránce www.kr-vysocina.cz/bezpecnenanetu.

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Bc. Lucie Časarová
Vytvořeno / změněno: 27.1.2015 / 27.1.2015
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze