Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kontaktní Family Point nově i v Jihlavě

Kontaktní Family Point nově i v Jihlavě
V Jihlavě byl dnes zahájen provoz kontaktního Family Pointu. Místo přátelské rodině najde veřejnost v Palackého ulici nedaleko centra krajského města. „Postupně budovaná síť center pro rodinu se opět rozrostla. Na Vysočině jsou nyní v provozu tři kontaktní centra,“ řekl krajský radní pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál. Jihlava se přiřadila k městům Havlíčkův Brod a Třebíč, kde si služba rychle našla své pravidelné uživatele.
 

 
 

Jihlavský Family Point má otevřeno od pondělí do pátku. Zavítat sem je možné kdykoliv v čase od 8.00 do 17.00 hodin. Centrum poskytuje zázemí pro rodiče s dětmi. K dispozici je tu přebalovací pult, hrací koutek či kuchyňka. Vedle péče o děti lze místo využít také k odpočinku nebo se informovat o prorodinných a volnočasových aktivitách v regionu. V rámci zaběhnutého provozu se počítá také s pravidelnou organizací přednášek.

 

„O provoz se starají dvě proškolené pracovnice. Návštěvníkům poskytují informační servis ve všech oblastech týkajících se rodiny, a rovněž poradenství zaměřené na oblast právní, sociální, psychologickou a pedagogickou,“ přiblížila krajská koordinátorka sítě Family Pointů na Vysočině Miluše Průšová.

 

Ve stejných prostorách najde své místo také Senior Point, který se sem přestěhuje z budovy Krajského úřadu Kraje Vysočina. „Senior Point se zaměřuje na služby a pomoc lidem v předseniorském a seniorském věku. Zájemci se tady dozvědí informace o problematice aktivního stárnutí, celoživotního vzdělávání nebo také zdravého životního stylu. „Přiblížením obou míst vycházíme vstříc stále aktuálnější podpoře mezigeneračních vztahů,“ dodal radní Krčál.

 

Budování Family Pointů je v Kraji Vysočina jednou z klíčových aktivit projektu Žijeme a pracujeme na Vysočině.

 

 

 

Kontaktní Family Point nově i v Jihlavě

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 12.1.2015 / 12.1.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze