Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj předal gymnázium městu Pacov

Gymnázium Pacov
S Novým rokem došlo ke zřizovatelské změně u Gymnázia Pacov. Střední škola, kterou od školního roku 2001/2002 zřizoval Kraj Vysočina, nově zřizuje město Pacov. „Vedení města přijalo už v polovině roku 2013 nabídku kraje na převzetí zřizovatelských kompetencí šestiletého gymnázia, kraj na něj současně bezplatně převedl veškerý majetek, který škola ke své existenci potřebuje,“ informovala krajská radní pro oblast školství Jana Fialová.
 

 
 

Pacovské gymnázium v současné době nabízí šestileté studium a navštěvuje ho více než 150 studujících. Výuka je zajišťována patnáctičlenným týmem pedagogů. Od roku 2004 investoval Kraj Vysočina do modernizace budovy školy více než pět miliónů korun, a to zejména do opravy střechy. Poslední investice výrazně zlepšila kvalitu tělocvičny. „Za více než dva milióny korun jsme v roce 2010 opravili střechu tělocvičny, loni jsme zaplatili více než milión korun za generální opravu podlahy,“ vyjmenoval náměstek hejtmana pro oblast majetku Libor Joukl.

Gymnázium je jedinou střední školou v Pacově. „Gymnázium je jedinou střední školou nejen v Pacově, ale v celém našem regionu. Celé městské zastupitelstvo se vyslovilo pro její zachování a přechod pod město Pacov. Význam vidíme nejen v ekonomických a sociálních dopadech, ale také s ohledem na kulturní, sportovní a společenský život v regionu. Budoucnost v následujících několika letech vidíme v zachování šestiletého oboru a ve větším propojení aktivit školy s dalšími úrovněmi vzdělávací soustavy v regionu,“ uvedl starosta města Pacov a krajský zastupitel Lukáš Vlček.

 

Zásadní změnou prošlo střední školství v Kraji Vysočina se začátkem školního roku 2014/2015. Osmnáct středních škol bylo sloučeno do osmi větších právních subjektů. V některých případech vznikla centra  odborného vzdělávání pro technické směry a pro oblast obchodu a služeb.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 8.1.2015 / 8.1.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze