Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Divadelní Horác zdobí Lenku Schreiberovou a Petra Soumara

Lenka Schreiberová
Divácká anketa Horác vyhlašovaná krajským Horáckém divadlem Jihlava pro sezonu 2013/2014 už má své vítěze. Nejoblíbenějším hercem se stal podle diváckého hlasování Petr Soumar, který ztvárnil v inscenaci Rozmarné léto postavu lázeňského plavčíka Antonína Důry. Nejoblíbenější herečkou loňské sezóny se stala Lenka Schreiberová, která část svého potlesku předala všem kolegům z hereckého souboru. „Divadelní Horác je především poděkováním diváků celému divadelnímu souboru. Je nedílnou součástí historie divadla, patří k divácky oblíbeným komunikačním aktivitám divadla. Všem vítězům gratuluji,“ uvedla krajská radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.
 

 
 

V letošním XXII. ročníku ankety rozhodovalo 1297 hlasujících diváků. Nejlepší inscenací se s velkým náskokem před druhým v pořadí Rozmarným létem, stal muzikál Šumař na střeše, který vznikl pod režijním vedení naší umělecké šéfky Kateřiny Duškové. Nejhezčí výpravou se díky hlasům veřejnosti stala inscenace režiséra Jaromíra Hrušky Král jelenem. Cenu za nejhezčí scénu převzal scénograf Pavel Kodeda, nejhezčí kostýmy pro divadlo připravila již několikrát Horácem oceněná Kristina Matre Křížová.

 

Mladým talentem loňské sezony se stala herečka Vladimíra Čapková, která se předvedla divákům také jako akrobatka na šálách v inscenaci Rozmarné léto.

Letos se také dostalo i na Smolnou Horákyni, která na celý jeden rok poputuje k Josefu Starovi. Udělil mu ji ředitel divadla Josef Fila za jeho nešťastný pád do propadla během představení Hamlet, které se hrálo na zájezdě ve Skutči.

Zlatého Horáce za celoživotní přínos Horáckému divadlu získal v současné chvíli herec Zdeněk Dryšl, který nastoupil do HDJ v roce 1963. Za padesát let v našem divadle nejenže ztvárnil 221 rolí, ale také působil jako dramaturg a v letech 1987 - 1990 dokonce jako ředitel divadla. Své ocenění, s úsměvem jemu vlastním, shrnul slovy: "...je to taková cena za drzost, protože si sem chodím už padesát let pro výplatu."

Během předání Zlatého Horáce nastala malá kuriózní situace, kdy se tak na jevišti Malé scény setkali hned tři její ředitelé. Současný ředitel Josef Fila v roli moderátora večera, do síně slávy vstoupivší Zdeněk Dryšl a také cenu předávající Miloš Stránský, který se na konci večera přiznal ke svému velmi vřelému vztahu nejen k Horáckému divadlu, ale k Jihlavě jako takové.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.10.2014 / 20.10.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze