Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Vnitřní integrace úřadu

Projekt Vnitřní integrace krajského úřadu Kraje Vysočina řeší problematiku „kultivace“ vnitřních systémů chodu úřadu, zejména softwarových komponent pro zpracování agend a zajištění vazeb vůči Informačnímu systému základních registrů (ISZR) a Portálu veřejné správy (PVS). Projekt obsahuje jak samotné napojení na základní registry, tak i ostatní nutné komponenty k úspěšné integraci krajských informačních systémů na základní registry a naplnění zákona o základních registrech jako je identity management (IDM), logovací systém, groupware a DMS (document management system):
 

 
 

IDM umožňuje centralizovanou správu organizační struktury a přístupových práv, je zpravidla napojen na personální systém a následně dále přenáší a aktualizuje adresářovou službu organizace, udržuje evidenci uživatelů a jejich zařazení v organizační struktuře, spravuje profily a řídí přístupová oprávnění do aplikací.

Logovací systém je automatizovaný systém, který umožňuje zajistit přes celou infrastrukturu úřadu detekci, zpracování a uchování událostí a provést odpovídají reakci na dané IT události.

Groupware je programové vybavení, které obsahuje nástroje pro spolupráci a komunikaci více uživatelů v lokální síti, intranetu nebo internetu, umožňuje realizovat potřebné interakce mezi uživateli a slouží jako základna pro následnou analýzu a archivaci. Umožňuje skupinám lidí zachytit a sdílet informace tak, aby byla práce snadná, rychlá a intuitivní.

DMS je systém určený ke správě elektronických dokumentů nebo dokumentů převedených do digitální podoby například skenováním. Výstupy lze propojit s portálovým řešením a spisovou službou. Cílem systémů DMS je poskytnout okamžitý přístup ke správným dokumentům bez ohledu na jejich umístění a formát. Umožňují nejen aktuální dokumenty rychle získat a najít, ale také zajistit jejich bezpečnost díky přesnému vymezení přístupových práv jednotlivých uživatelů.  

logo IOP8 

 
Zodpovídá: Ing. Táňa Mrázková
Vytvořeno / změněno: 13.10.2014 / 13.10.2014
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Symboly kraje

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze