Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

18. 3. 2014

Soutěže a ankety motivují talenty a schopné osobnosti Vysočiny
 

 
 

Vícekrát jsem už psal o tom, jaké máme na Vysočině šikovné osobnosti v nejrůznějších oborech. Začátek letošního roku byl ve znamení úspěchů našich sportovců. Na zimní olympiádě v Soči nás potěšili špičkoví profesionálové, jimž jsme fandili u televizních obrazovek. Z pohledu našeho kraje to nebyly jen úspěchy Martiny Sáblíkové. Vysočina svým dílem přispěla i ke skvělým výsledkům našich biatlonistů, kteří měli možnost trénovat a závodit ve Vysočina aréně v Novém Městě na Moravě. Věřím, že je motivovalo i úspěšné loňské mistrovství světa v tomto našem moderním areálu, na jehož vzniku a realizaci se podstatně podílela i naše krajská samospráva. V lednu jsme byli zase přímo na Vysočině svědky výborných výsledků našich mladých perspektivních sportovců na zimních olympijských hrách dětí a mládeže.

Úspěšní nadějní sportovci i talentovaní jedinci z Vysočiny v jiných oborech se stále častěji prosazují i díky systematické práci s nimi. Léta fungování Krajských center talentované mládeže nesou ovoce. Kraj Vysočina dlouhodobě podporuje nadané mladé lidi v mnoha oborech a činnostech – nejen sportovních, ale i kulturních nebo vědeckých. Důkazem toho jsou soutěže, které pořádá sám kraj (Poznej Vysočinu, S Vysočinou do Evropy, Šikovné ruce) nebo soutěže, které kraj podporuje (Enersol, Vysočina má Talent atd.). Mezi takové ankety bez generačního omezení pak patří Zlatá jeřabina, Skutek roku nebo Sportovec Vysočiny.

U mnoha z těchto akcí probíhá diskuse o jejich podobě. Na jedné straně je tu tradice, na straně druhé hrozí určitá zaběhlá rutina. I proto chceme některé soutěže pořádané krajem v blízké budoucnosti obměnit, aby se jen neopakovaly v těch zajetých kolejích a aby se jejich účinek příliš nerozmělňoval v mnoha obdobných akcích. U jiných jako je Sportovec Vysočiny, kde jsme byli doposud hlavně spíše podporovateli, bychom se rádi více podíleli na jeho podobě. Myslím si, že by anketě prospělo výraznější zapojení všech koutů našeho kraje – sportovců i účastníků ankety. Proměna by snad pomohla i slavnostnímu vyhlašování výsledků.

Podstatné ovšem je, abychom všichni zúčastnění nepolevovali v podpoře talentů a schopných osobností našeho regionu. Také jejich oceňování je pro ně odměnou i motivací pro další práci.

 

Jiří Běhounek

hejtman Kraje Vysočina

 
Zodpovídá: Renata Krupičková, DiS.
Vytvořeno / změněno: 15.10.2014 / 15.10.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Památky > Památkový fond

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze