Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

21. 1. 2014

Pestrá propagace Vysočiny – Regiontour, olympiáda dětí a mládeže a Bezpečná nemocnice
 

 
 

Z naší pozice krajské samosprávy se mimo jiné snažíme průběžně o zvýraznění významu Kraje Vysočina i přímo Jihlavska prostřednictvím propagace všeho zajímavého, co se v našem regionu děje. Už na začátku roku Vysočina vysílá silné signály o životě na ní – a to v různých souvislostech.

Ve druhé polovině minulého týdne měla veliký úspěch na veletrhu cestovního ruchu Regiontour v Brně expozice Kraje Vysočina. Vyvážené představení přírodních krás a památek Vysočiny budilo oprávněný zájem všech návštěvníků. Třicítka měst, obcí, mikroregionů a podnikatelských subjektů nabídla pestré materiály i doplňující informace o tom, co stojí za to u nás navštívit. Veletrh je rovněž místem pro mnohá užitečná setkání – oficiální i neformální. Na veletrhu jsme společně se sousedními kraji – Jihomoravským a Jihočeským také podepsali nový „Pracovní program pro roky 2014 – 2017“ pro přeshraniční spolupráci se spolkovou zemí Dolní Rakousko. Pracovní program slouží především pro navazování a rozvíjení pracovních kontaktů a zároveň dobrých sousedských vztahů na osobní úrovni mezi zástupci zúčastněných regionů na hranici ČR a Rakouska prostřednictvím společně realizovaných aktivit v nejrůznějších odborných oblastech (vodní hospodářství, zemědělství a lesnictví, ochrana přírody a životního prostředí, hospodářství, věda a výzkum, turistický ruch, zdravotní a sociální péče, ochrana před katastrofami, doprava, územní plánování, regionální politika EU, kultura, vzdělávání, výchova mládež a sport). Jsem přesvědčen, že tato spolupráce bude přínosná pro pestřejší život našich občanů.

V doprovodném programu zahájení provozu našeho výstavního prostoru na Regiontour ve čtvrtek v Brně exceloval krátký skeč v režii Petra Píši. Maskoti nastávajících „Her VI. zimní olympiády dětí a mládeže“ Zajíc a Zajíc ve svižném rytmu s hudebním podkresem sestavovali logo olympiády, jež vznikalo rozložením a „přesložením“ stupňů vítězů. To vše za asistence významných hostů – předsedy vlády v demisi Jiřího Rusnoka, dolnorakouského zemského hejtmana Erwina Prölla a dalších hejtmanů a diplomatů. Přítomen byl i pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka, kterého jsem veřejně pochválil za to, že nejen přihlížel, ale také Zajícům aktivně při sestavování loga pomohl. Úsměvná přátelská atmosféra byla pro naše zahájení ostatně typická.

O tři dny později mě v neděli potěšilo nadšení mladých sportovců při úvodním ceremoniálu zimní mládežnické olympiády v Havlíčkově Brodě. Věřím, že stejná verva a férová bojovnost bude provázet všechny soutěže, které soustředí krátce před „velikou“ olympiádou v Soči pozornost veřejnosti na Vysočinu. Na tato zápolení se můžete dívat v televizi na ČT sport, ale doufám, že přijdete naše mladé borce povzbudit přímo na sportoviště Vysočiny. Podrobný program olympiády, která probíhá v těchto dnech a bude zakončena medailovým ceremoniálem 23. ledna, najdete na webových stránkách www.odm2014.cz.

V tomto týdnu nás čeká na Vysočině i další významná tradiční akce z jiného oboru – už 7. ročník celostátní konference Dny bezpečí a vyhlášení výsledků celostátní soutěže Bezpečná nemocnice. Ta je určena lůžkovým zařízením a oceňuje nejlepší projekty, kterými zdravotnická zařízení učinila nejvíce kroků ke zvýšení bezpečí – nejenom pacientů, ale i svého personálu. Konference Dny bezpečí bezprostředně navazuje na celostátní soutěž a prezentuje jak nejvýše oceněné projekty, tak přednášky se zastřešujícím tématem – bezpečí ve zdravotnických zařízeních. Tématem soutěže pro letošní ročník je „Bezpečí v péči o oslabeného pacienta“. Přihlásilo se 13 projektů z nemocnic celé republiky.

I z tohoto výčtu je vidět, že na Vysočině se stále něco děje. A že toto dění přesahuje hranice našeho regionu. Spolu s vámi se těším na další dny roku 2014 strávené v našem kraji.

 

Jiří Běhounek

hejtman Kraje Vysočina

 
Zodpovídá: Renata Krupičková, DiS.
Vytvořeno / změněno: 15.10.2014 / 15.10.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Servis pro

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze