Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Olympijskou štafetu přebírá po Vysočině Plzeňský kraj

Logo VII. Letní olympiády dětí a mládeže
V pořadí sedmé Letní olympijské hry dětí a mládeže bude v roce 2015 hostit Plzeňský kraj. Převzal pomyslnou pořadatelskou štafetu od Kraje Vysočina, který si historicky poprvé organizaci her zkusil letos v lednu. Výsledek první organizační schůzky krajů je jasný – letní olympiády se zúčastní všechny kraje. „Příští rok 14. až 19. června budou Vysočinu až v osmnácti zvažovaných disciplínách reprezentovat zhruba dvě stovky sportovců v doprovodu trenérů. Centrem olympiády bude právě krajské město Plzeň,“ informovala krajská radní pro oblast školství Jana Fialová.
 

 
 

Zájem ze strany mladých sportovců o reprezentaci Kraje Vysočina na mládežnických sportovních hrách – olympiádě je každoročně obrovský. O nominaci za sporty rozhodují kluby a zařazení do reprezentace předpokládá porovnání sil v rámci kvalifikací. Novinkou mezi sporty bude v roce 2015 například badminton, beachvolejbal nebo hokejbal. I v případě Kraj Vysočina bude mít pravděpodobně nejsilnější zastoupení atletika, fotbal a plavání.

 

Dětská olympiáda se koná 12 let, jeden rok je zimní a druhý letní. Plzeňský kraj ji nikdy nepořádal. Předpokládaný rozpočet bude 15 až 18 milionů Kč. Kraj vyčlenil deset milionů korun. Jeden milion dá ministerstvo školství, dva miliony Český olympijský výbor a zbytek další kraje.

 

  • Petr Horký, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: horky.p@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 6.10.2014 / 6.10.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Památky > Památkový fond

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze