Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Internet v Telči se konal už popatnácté

Internet v Telči se konal už popatnácté
Odborný seminář k informačním technologiím se stal již nedílnou součástí letní Telče. Letošní patnáctý ročník uspořádal Kraj Vysočina ve spolupráci s regionálními firmami z oblasti informačních a komunikačních technologií ve středu 6. srpna. Setkání v Telči k novinkám v oblasti síťových technologií a metod výstavby regionálních i městských sítí se zúčastnila téměř stovka odborníků z řad obcí, měst, krajů, firem i centrálních orgánů České republiky.
 

 
 

Přítomné na Vysočině přivítal i hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. „Vysočina patří dlouhodobě v našem státě k lídrům v informačních a komunikačních technologiích. Naše síť Rowanet se stala inspirací už pro tři kraje. Na základě Memoranda mezi Asociací krajů ČR, Sdružením měst a obcí ČR a Ministerstvem vnitra ČR vznikl na Vysočině i vývoj Registru sítí veřejné správy, který byl v nedávné době spuštěn,“ přiblížil některé aktivity Kraje Vysočina v informatice hejtman Jiří Běhounek.

 

Registr datových sítí veřejné správy slouží pro evidenci existujících a plánovaných datových sítí a připojení. Registr vytváří platformu pro výměnu informací vedoucích k zajištění společného koordinovaného postupu při výstavbě, užívání, inovaci a dalším rozvoji neveřejných telekomunikačních sítí subjektů veřejné správy a pomůže tak efektivně využívat veřejných rozpočtů.

 

Internet v Telči vznikl před patnácti lety při přípravě festivalu Prázdniny v Telči. Mimo odborné setkání s sebou díky partnerům přináší do Telče po dobu konání festivalu IT infrastrukturu založenou na nejmodernějších technologiích. Návštěvnicí si mohou díky WiFi hotspotu na náměstí rezervovat vstupenky on-line, kdykoliv prohlédnou elektronickou podobu Zpravodaje nebo shlédnout čerstvé fotografie. A pro ty, kteří v Telči být nemohou, jsou připraveny on-line přenosy z koncertů i kocouřích scén.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 8.8.2014 / 8.8.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze