Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Evropské peníze pomohou na Vysočině obnovit zvláště chráněná území

Evropské peníze pomohou na Vysočině obnovit zvláště chráněná území
Od července 2014 do května 2015 budou realizována dlouho připravovaná opatření na podporu biodiverzity v celkem 10 zvláště chráněných územích a evropsky významných lokalitách v rámci II. etapy projektu Kraje Vysočina s názvem „Biodiverzita“. Projekt bude realizován na území přírodních rezervací Rybník Pařez, Vílanecké rašeliniště, Rašeliniště Loučky, Doupský a Bažantka a U Hájenky, na území přírodních památek Obecník, Dobrá Voda a Hajnice a na území evropsky významných lokalit Na Oklice a Na Ostrážné.
 

 
 

Tyto lokality vyžadují pravidelné obhospodařování, které nebylo v minulých desetiletích vždy prováděno. Delší dobu nekosené plochy postupně degradují. Místně došlo v minulosti k nežádoucím melioracím a narušení vodního režimu. Cílem projektu a všech navržených opatření je obnova původního bezlesí a obnova vybraných rybníků, což podmiňuje výskyt vzácných a chráněných druhů rostlin i živočichů.

 

„Předpokládanou hodnotu veřejné zakázky na zhotovitele stavebních opatření ve výši 6 928 916,- Kč se podařilo v průběhu veřejné zakázky snížit na 6 598 142 Kč,- a v případě nestavebních opatření byla předpokládaná hodnota veřejné zakázky snížena ze 7 872 334,- Kč na 7 359 908,- Kč. Na spolufinancování se bude podílet z 85 % Evropský fond pro regionální rozvoj, z národních zdrojů půjde 5 % a podíl krajského rozpočtu činí 10 % způsobilých výdajů projektu“, komentoval náklady na obnovu lokalit krajský radní pro životní prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád.

 

 

  • Jana Janová, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: janova.j@kr-vysocina.cz

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 8.8.2014 / 8.8.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze