Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Vysočina se připravuje na výstavu Země živitelka

Vysočina se připravuje na výstavu Země živitelka
Na konci srpna se v Českých Budějovicích koná tradiční výstava Země živitelka zaměřená na zemědělství, potravinářství a rozvoj venkova a Kraj Vysočina zde nemůže chybět. Prezentace Vysočiny se pro tento rok zacílila na dvě typické komodity regionu, a to kmín a mák. To nejlepší z Vysočiny bude k vidění na ploše 28 m2 u vstupu do pavilonu T1, kde návštěvníci určitě nepřehlédnou stánek v barvách Kraje Vysočina ozdobený červenými jeřabinami.
 

 
 

Kraj Vysočina se chce v Českých Budějovicích prezentovat typickými produkty, jako jsou český kmín, modrý i bílý mák, ale i mléko a mléčné produkty. „Kvalitní potraviny jsou jednou z předností, kterými se Vysočina vyznačuje. Zdejší čisté životní prostředí vytváří optimální podmínky pro rostlinnou i živočišnou produkci. Hojně navštěvovaná výstava Země živitelka je dobrou příležitostí, jak bohatství Vysočiny představit širší veřejnosti,“ uvedl krajský radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád. V sobotu 30. srpna, kdy se konají Národní dožínky. si žáci Hotelové školy z Velkého Meziříčí připravili u stánku Kraje Vysočina netradiční barmanskou show, kde se místo z alkoholu budou nápoje míchat z mléka a ovoce.

 

Kraj Vysočina se na letošní výstavě Země živitelka prezentuje společně s Celostátní sítí pro venkov, Okresní agrární komorou Třebíč , Zemědělským družstvem Maleč, Sdružení Český kmín a Mlékárnou LACRUM Velké Meziříčí.

 

Země živitelka, Výstaviště České Budějovice, 28. 8. - 2. 9. 2014

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 5.8.2014 / 5.8.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze