Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Další Senior point na Vysočině otevřen v Havlíčkově Brodě

Další Senior point na Vysočině otevřen v Havlíčkově Brodě
Na mapě Vysočiny přibyl další Senior point. Informační a metodické centrum zaměřené na služby a pomoc seniorům je nově otevřeno v Havlíčkově Brodě. Zájemci jej najdou v prostorách zrekonstruované budovy bývalé ZŠ Rubešova, která dnes slouží jako středisko volného času. „Postupně naplňujeme náš cíl, kterým je zprovoznění Senior pointů v každém z pěti okresů kraje,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál. Senior pointy již fungují v Třebíči a Jihlavě.
 

 
 

Senior point je místo, kam může senior přijít a získat řadu informací z různých oblastí, které se ho dotýkají. Ať jde o bydlení, sociální péči, dopravu, volnočasové aktivity a zdravý životní styl, ale také o vyhledávání kontaktů na právní nebo finanční poradnu. Veškeré poradenství je přitom poskytováno bezplatně. „Zároveň se jedná o místo, kde jsou seniorům vytvořeny podmínky, aby se mohli scházet a setkávat,“ přibližuje vedoucí Odboru sociálních věcí a školství MěÚ Havlíčkův Brod Marek Topolovský.

Havlíčkobrodský Senior point nabízí zázemí pro skupinu cca 15 lidí. Návštěvníkům je k dispozici také sociální zařízení a kuchyňka. Vchod sem je bezbariérový. V případě pořádání větších akcí bude možné využít divadelní sál, případně tělocvičnu, které jsou součástí budovy.

„Počítáme s pořádáním pravidelných cvičení pro seniory, počítačových kurzů, společného vaření, rukodělných dílen, mezigeneračními setkáváními a dalšími aktivitami,“ doplňuje Topolovský.

Služby havlíčkobrodského centra pro seniory zajišťuje po dohodě s Městem Havlíčkův Brod oblastní spolek Českého červeného kříže. Jeho provoz finančně podpořil Kraj Vysočina.

 

Senior point má otevřeno od pondělí do pátku, a to 9.00 do 16.00.

 

  • Marek Homolka, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 1.8.2014 / 1.8.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze