Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Regionální operační program Jihovýchod jde do finále

ROP výroční konference
Rok 2014 je přelomovým obdobím v čerpání podpory z evropských fondů. Znamená to i změnu v organizaci operačních programů v České republice. Regionální operační programy se stávají minulostí a v novém programovacím období trvajícím do roku 2020 se stanou součástí Integrovaného regionálního operačního programu. Při této příležitosti se ve čtvrtek 5. června sešli v Brně na konferenci pořádané úřadem regionální rady žadatelé, příjemci a všichni ostatní příznivci Regionálního operačního programu Jihovýchod.
 

 
 

„Náš operační program Jihovýchod jednoznačně prokázal, že evropské peníze lze spravovat na úrovni regionů velmi efektivně a průhledně. Věřím, že i přes rozhodnutí minulé vlády o centralizaci regionálních operačních programů bude na potřeby regionů brán zřetel a do administrace nového IROP bude zapojen tým odborníků spravující evropské peníze v regionech“ sdělil Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina a předseda Regionální rady Jihovýchod, který se konference aktivně účastnil.

 

Z Regionálního operačního programu Jihovýchod bylo na území Kraje Vysočina a Jihomoravského kraje dosud realizováno 608 projektů a dalších 307 je v realizaci. Zatím bylo proplaceno 13,7 miliard korun. ROP Jihovýchod patří mezi nejlépe čerpající operační program v České republice. Dalším důležitým ukazatelem je stav certifikovaných financí, tedy peněz, které byly finálně schváleny Evropskou unií a proplaceny zpět do České republiky. ROP Jihovýchod se i v tomto kritériu nachází na čelním místě mezi všemi operačními programy. 

 

 

 

ROP výroční konference

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 5.6.2014 / 5.6.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze