Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina podpořil ženy při hledání zaměstnání

Kraj Vysočina podpořil ženy při hledání zaměstnání
Tento týden se naposledy sešlo osm žen na Podpůrné skupině v Jihlavě. Uzavřel se tím cyklus setkávání a sdílení životních příběhů, zkušeností a cest. Zkušené lektorky, Gestalt koučky Kristina Špryňarová Gotteltová a Petra Prest, ženám pomohly propojit jejich profesní a soukromý život. Ženy se ohlížely po svých předcích, jaké profese se v jejich rodinách vyskytovaly, v jakém prostředí vyrůstaly, čím v dětství chtěly být apod. Hledaly 10 klíčových okamžiků ve svém životě a na základě něj vyprávěly svůj životní příběh.
 

 
 

„Měla jsem možnost mluvit velmi otevřeně o tom, co si myslím, co cítím, co chci, to se mi v normálním životě často nepodaří,“ uvedla jedna z účastnic podpůrné skupiny. „Na skupině jsem cítila pochopení a sdílení s ostatními ženami,“ pokračovala její kolegyně. „Pochopila jsem, že není důležité, jak velký problém je, ale jak se k němu člověk postaví a zvládne ho,“ přidala se v závěrečném hodnocení další účastnice setkání.

 

Všechny ženy, které absolvovaly Podpůrnou skupinu, obdržely osvědčení a podaly zpětnou vazbu prostřednictvím evaluačních dotazníků. Z nich vyplývá všeobecná spokojenost, přínosnost a zároveň potřeba se podobným aktivitám věnovat i do budoucna. „Hodnocení lektorek bylo výborné a forma skupinového sdílení velmi pozitivně hodnocena,“ uvedla koordinátorka akce Soňa Krátká.

 

Osm setkání podpůrné skupiny se uskutečnilo v dubnu a květnu v rozsahu 16 hodin. Klíčová aktivita byla již podruhé pořádána v rámci krajského projektu „Rovnost šancí na Vysočině“, financovaného z prostředků ESF. Zkušenosti z těchto podpůrných skupin budou zachyceny též v brožuře č. 5 - Jak pomoci ženám v obtížné situaci. Více o Podpůrné skupině a mnoha dalších prorodinných tématech na Rodinném portále Kraje Vysočina - http://www.kr-vysocina.cz/rodinny_portal.asp .

 

  • Více informací koordinátorka projektu Soňa Krátká, tel.: 734 694 501
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 30.5.2014 / 30.5.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze