Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Náměstek hejtmana Libor Joukl navštívil Světelsko

Libor Joukl navštívil Světelsko
Náměstek hejtmana Libor Joukl včera v rámci svých pravidelných výjezdů po regionu zavítal na Světelsko. Nejdříve si prohlédl stavbu v tuto chvíli posledního výjezdového stanoviště Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina v Habrech. „Práce zde pokračují podle harmonogramu a od poloviny června by měl začít ostrý provoz,“ sdělil náměstek Joukl. Další zastávkou bylo pracoviště humpolecké zemědělské akademie ve Světlé nad Sázavou, kde se pořádala jízda zručnosti na traktorech spojená s výstavou zemědělské techniky. Pracovní cestu zakončil náměstek Libor Joukl v Lipnici nad Sázavou.
 

 
 

Výjezdové stanoviště záchranky v Habrech se začalo stavět na podzim loňského roku a v těchto týdnech finišují práce jak uvnitř budovy, tak v jejím okolí. „Přípravu stavby na jejím počátku komplikovaly nejasnosti v katastru nemovitostí respektive ve vlastnictví dotčených pozemků, nyní jsem už viděl budovu, která bude za měsíc připravená k plnohodnotnému užívání,“ doplnil náměstek Joukl. V interiéru zbývá položit podlahové krytiny a nastěhovat nábytek a vybavení, venku se dokončuje příjezdová cesta a terénní úpravy kolem budovy.

 

Česká zemědělská akademie v Humpolci pořádala v areálu pracoviště ve Světlé nad Sázavou tradiční den otevřených dveří a soutěž v jízdě zručnosti s traktorem. Žáci odborných škol z celé České republiky usedli do kabiny traktoru s přívěsem a museli zvládnout například slalom nebo zacouvání k rampě. Celodenní program doplnila také přehlídka historické i moderní zemědělské techniky.

 

Do kamenosochařského střediska v Lipnici nad Sázavou, které patří pod světelskou Akademii, přijel náměstek Libor Joukl jednat s ředitelem Jindřichem Vodičkou o možném přesunu uměleckých kovářů ze Světlé nad Sázavou. “Nabízí se varianta upravit stávající lipnický ateliér kamenosochařů pro potřeby uměleckých kovářů,“ řekl Libor Joukl s tím, že úpravy včetně potřebného vybavení vyjdou na několik set tisíc korun a z velké části půjde o zařízení, které lze v případě potřeby kdykoliv přestěhovat na jiné místo.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 15.5.2014 / 15.5.2014

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze