Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Letošní karnevalová tour skončila. Kraj plánuje letní dovádění

Letošní karnevalová tour skončila. Kraj plánuje letní dovádění
O uplynulém víkendu se ve Svratce na Žďársku konal poslední díl letošní karnevalové tour. Karnevaly pro celou rodinu opět pořádal Kraj Vysočina. Navázal tak na úspěšný první ročník této prorodinné aktivity. „Karnevaly přesně zapadají do rodinné koncepce Kraje Vysočina a jejich hlavním smyslem je vyplnit lidem jejich volný čas,“ říká Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a rodinné politiky. Karnevalová tour se konala v každém z okresů Vysočiny. Zahájena byla 23. února v Havlíčkově Brodě, další zastávky následovaly v Želivě, Zbilidech, Pozďatíně a ve Svratce.
 

 
 

Karnevalový program respektoval mezigenerační soužití, které je jedním z rysů rodinné politiky kraje. Pro děti byly přichystané soutěže, zábavné atrakce, fotokoutek, hrané pohádky nebo dětská show s názvem „Kouzelný výlet“. Dospělí návštěvníci se mohli těšit z vystoupení hudební skupiny Karel Gott Revival Morava. Pro všechny pak byly připraveny výtvarné dílny. Vstupné na karnevaly bylo zdarma.

 

„Setkali jsme se pouze s kladnými ohlasy, všechny kulturní domy praskaly ve švech a na mnoha místech bychom naplnili klidně dva sály,“ popisuje radní Krčál.

 

Akce pro malé i velké se konala v rámci projektů Rodinné a Senior pasy Kraje Vysočina. Mediální partnerem karnevalové tour bylo Hitrádio Vysočina. „V letních měsících plánujeme zopakovat prosluněnou tour „Dovádění s Vysočinou“, se kterou bychom rádi navštívili další obce po celé Vysočině. Zájem je obrovský,“ uzavírá Krčál.

 

Podívejte se na krátkou reportáž natočenou 9. 3. 2014 ve Zbilidech

https://www.youtube.com/watch?v=HFi0mVq8goU&feature=youtu.be

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 3.4.2014 / 3.4.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze