Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Výstava Czech Press Photo do neděle v Třebíči

Czech Press Photo, Třebíč
Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová včera odpoledne společně zahájili výstavu zachycující život očima profesionálních fotožurnalistů. I tak by se dala shrnout výstava Czech Press Photo, která ve své putovní podobě přináší 170 nejlepších snímků zachycujících významné a zajímavé okamžiky uplynulého roku. V Třebíči je expozice netradičně umístěna v obrovském stanu na centrálním náměstí a zve k návštěvě až do neděle.
 

 
 

„Vybrat ty nejlepší snímky uplynulého roku bylo velice obtížné. Na výstavě jsou k vidění jak vítězné snímky soutěže Czech Press Photo 2013, tak další zajímavé fotografie ze soutěže, které porota vybrala pro jejich kvalitu, umělecké zpracování či atmosféru,“ říká Herbert Slavík, člen poroty a fotograf, jehož poslední snímky z olympiády v Soči jsme mohli vídat nedávno v médiích. Oblast sportu je také jednou z kategorií soutěže. Vystavené fotografie jsou plné emocí a energie.

 

Výstava Czech Press Photo 2013 se koná každoročně již od roku 1995. Účastní se jí ti nejlepší fotožurnalisté, kteří prezentují fotografie z uplynulého roku. Vítězné snímky vybírá odborná mezinárodní porota, která je u posledního ročníku složena z 11 členů. Soutěž má 19 kategorií, z nichž jednou je i Cena generálního partnera Skupiny ČEZ. Hlasovat může též veřejnost. Díky podpoře Skupiny ČEZ stan s výstavou Czech Press Photo 2013 navštíví sedm měst v České republice a belgický Brusel.

 

 

 

Czech Press Photo

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.4.2014 / 3.4.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze