Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Tisíce lidí budou čistit Vysočinu

Ilustrační foto
Zítra začíná osvětová akce Čistá Vysočina každoročně spojená s jarním úklidem přírody. V letošním roce do terénu vyrazí více než 18 tisíc přihlášených dobrovolníků, kteří se chystají vyčistit především okolí silnic, veřejná prostranství a parky. Krajem organizovaná akce potrvá do 14. dubna. „Letos jde už o šestý ročník. Začínali jsme v roce 2009, tehdy se veřejnosti podařilo sebrat 30 tun odpadu. Loni lidé kolem silnic napytlovali už 95 tun odpadu,“ uvedl krajský radní pro oblast regionálního rozvoje Martin Hyský.
 

 
 

V letošním roce se do úklidu regionu zapojí 340 registrovaných organizací, celkem 18 tisíc lidí. Nejvíce přihlášených spolků, škol i obcí je na Třebíčsku a Žďársku. Nově kraj nabízí i mapu uklízených úseků. Na adrese http://geoportal.kr-vysocina.cz/web/Map/Map1/CistaVysocina si tak může veřejnost vybrat místa, která zatím na úklid čekají. Sběr odpadu na veřejných prostranstvích je pouze jedna část aktivity, odvoz nasbíraného odpadu a jeho likvidaci pomáhá zajistit Krajská správa a údržba silnic Vysočiny. „Krajští silničáři odváží nasbíraný odpad z míst, která byla registrována. Tam, kde se uklízí neorganizovaně, což je také možné, musí odvoz odpadků zajistit obec,“ upozorňuje Martin Hyský.

 

 V minulých letech zájemců o akci Čistá Vysočina přibývalo. Prvního ročníku v roce 2009 se v celém kraji zúčastnilo 6000 lidí, o rok později už 14 500. Za dobu existence akce pomohla veřejnost přírodě od 361 tuny odpadu.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.4.2014 / 3.4.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze