Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Premiér Bohuslav Sobotka navštívil firmy na Vysočině

Bohuslav Sobotka na Vysočině
Předseda Vlády ČR Bohuslav Sobotka tento týden navštívil Kraj Vysočina. V rámci pracovního programu došlo i na návštěvu Střední průmyslové školy Třebíč a spolupracujících firem v regionu, v Jihlavě se setkal se zástupci zemědělců a výrobců potravin. Příklad dobré praxe středního školství na Vysočině a jeho přizpůsobení se poptávce reálného trhu práce v podobě zavedení nového oboru energetik a oborového zaměření specialistů na zpracování plastů řadí Kraj Vysočina mezi leadry inovativního přístupu ke vzdělávání specialistů pro konkrétní regionální zaměstnavatele. „Veškeré změny v učebních plánech nebo jejich doplnění a zaměření byly v obou případech možné díky obrovskému nasazení lidí z praxe a ochotě škol měnit zavedené osnovy. Jít do něčeho nového a udělat něco navíc,“ uvedla Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.
 

 
 

Přístup Kraje Vysočina ke změnám v regionálním středním školství považuje za zdravý a progresivní i ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová, která si společně s předsedou Vlády ČR prohlédla moderně zařízení učebny Střední průmyslové školy Třebíč a ocenila velkorysou investici společnosti ČEZ . Jaderná elektrárna Dukovany v jen letošním roce zaměstnala šest absolventů pilotního oboru energetik. Vedení školy navázalo na dobrou praxi a v novém školním roce nabídne nově také oborové zaměření pro budoucí plastaře. V regionu fungují minimálně dvě až tři společnosti, které tyto specialisty zaměstnávají. Nové studijní zaměření pomohly specifikovat společnosti Mann Hummel a Fraenkische. Oba závody premiér České republiky navštívil.

 

Setkání premiéra se zástupci regionálních zemědělců bylo naplánováno v rámci jeho návštěvy společnosti Moravia Lacto Jihlava.

 

 

Bohuslav Sobotka na Vysočině

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 2.4.2014 / 2.4.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze