Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Postaví se další bydlení pro klienty ústavů. Premiér ocenil odvahu

Postaví se další bydlení pro klienty ústavů. Premiér ocenil odvahu
Pracovní návštěva premiéra Bohuslava Sobotky v Kraji Vysočina zahrnovala také poklepání základního kamene chráněného bydlení v Okříškách. V městyse budou v rámci procesu Transformace sociálních služeb postaveny dva rodinné domky pro klienty žijící v Ústavu sociální péče v Jinošově. „Oceňuji, že se Kraj Vysočina řadí k průkopníkům transformace v Česku. Neztratil odvahu dělat potřebné věci. Lidé s postižením si zaslouží péči společnosti,“ pronesl Bohuslav Sobotka.
 

 
 

V Okříškách najde nové bydlení 12 klientů. Žít budou ve dvou domácnostech. Zatímco jeden objekt projde kompletní rekonstrukcí, druhý bude od základů postaven. „Pokud vše půjde podle plánů, měly by být stavby dokončeny do konce letošního roku. Zprovoznění obou domů a nastěhování klientů je naplánováno na první čtvrtletí roku 2015,“ uvedl Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro sociální oblast. Celkem bude v Okříškách prostavěno přes 16,5 milionu korun.

 

V souvislosti s výstavbou bydlení komunitně domácího typu byla probírána jeho podpora v dalších letech. „Máme přislíbeno pokračování podpory v programovacím období 2014- 2020,“ dodává radní Krčál.

 

Kraj Vysočina počítá s výstavbou zhruba padesátky rodinných domů na území regionu. Kraji se zatím daří získávat na tyto projekty prostředky z národních zdrojů a také z Integrovaného operačního programu.

 

Slavnostního aktu v Okříškách se společně s premiérem zúčastnili ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová, hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, náměstek hejtmana Vladimír Novotný, radní Petr Krčál a Miloslav Čermák, náměstek hejtmana Karlovarského kraje pro oblast sociálních věcí a zdravotnictví, a starosta Okříšek Zdeněk Ryšavý.

 

 

 

Postaví se další bydlení pro klienty ústavů. Premiér ocenil odvahu

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 2.4.2014 / 2.4.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze