Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vysočina Arena bude Národním olympijským centrem

Vysočina Arena
Premiér České republiky Bohuslav Sobotka potvrdil při své návštěvě Vysočiny, že Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě má být národním olympijským centrem pro biatlon. Ministerstvo školství, mládeže a sportu nyní finalizuje studie pro tuto lokality a analyzuje možnosti financování provozu, na projektu spolupracuje také Český olympijský výbor. K zefektivnění a systematické sportovní přípravě reprezentantů patrně nebude sloužit jen stávající infrastruktura. Biatlonový svaz i rychlobruslaři mají s areálem na Vysočině další plány. Na papíře je moderní lyžařský tunel na letní přípravu pro biatlon a běžecké lyžování a rychlobruslařská hala.
 

 
 

"Je představa, že by v naší zemi vzniklo až sedm olympijských center, která by byla rozmístěna po České republice a koncentrovala by klíčovou infrastrukturu pro vrcholové sporty," uvedl Bohuslav Sobotka při návštěvě novoměstské Vysočina Areny. V Novém Městě na Moravě by podle něj mohla vzniknout víceúčelová hala s rychlobruslařskou dráhou. "Chci věřit, že centrum olympijských sportů tady bude, a to včetně rychlobruslařské dráhy. Ročně se na mě obrací stovky rodičů, kteří chtějí, abych jejich děti trénoval. Bez zázemí a dráhy to ale není úplně možné," uvedl Petr Novák, trenér olympioničky Martiny Sáblíkové. Do Nového Města by se pak podle jeho představ sjížděli i sportovci ze zahraničí, navíc by mohla být hala využívána při trénincích až osmi olympijských sportů. „Mám na mysli i jiné sporty, jako například curling, krasobruslení, ale i hokej a další,“ uvedl Novák.

 

Rekonstrukce Vysočina Areny v Novém Městě na Moravě proběhla v rámci příprav na mistrovství světa v biatlonu 2013. Investice ve výši několika stovek miliónů korun z ROP Jihovýchod, od Kraje Vysočina i Ministerstva školství umožnily velkoryse upravit zázemí pro diváky i sportovce. Jen kapacita nově ozvučených tribun se zdvojnásobila. Před světovým pohárem se stihly opravit příjezdové komunikace, vzniklo velkokapacitní záchytné parkoviště a cyklostezky. Vše je k dispozici také veřejnosti v rámci sportovních aktivit během celého roku.

 

 

Vysočina Arena - centrum olympijských sportů

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 1.4.2014 / 1.4.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze