Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Studentce Alžbětě Vítkové se ve Francii daří

Studentce Alžbětě Vítkové se ve Francii daří
Alžběta Vítková, která studuje ve Francii v rámci projektu Jeden rok v Champagne-Ardenne, se na konci listopadu setkala s francouzským ministrem pro evropské záležitosti Thierry Repentinem a prezidentem regionu Champagne-Ardenne Jeanem-Paulem Bachym.
 

 
 

Francouzský ministr pro evropské záležitosti Thierry Repentin přicestoval na návštěvu departmentu Ardeny a při té příležitosti navštívil lyceum Sévigné, kde besedoval s vybranými studenty školy. U besedy nechyběli také starosta města Charleville-Mezières a prezident regionu Champagne-Ardenne.

 

Alžběta Vítková studuje na francouzském lyceu Sévigné v městečku Charleville-Mezières od září 2013, kam vycestovala v rámci programu Jeden rok v Champagne-Ardenne. Program organizuje Kraj Vysočina ve spolupráci s Remešskou akademií (Académie de Reims). Ačkoli studium ve Francii je náročné, Alžběta Vítková si svůj pobyt ve Francii chválí: „Mám ve třídě zdaleka nejlepší průměr, a to 16,32 bodů z 20. Kazí mi to jen tělocvik a dějepis. V latině, fyzice a chemii mám plný počet bodů. V rodinách a ve škole probíhá vše v naprostém pořádku.“

 

Alžběta Vítková je začleněna do výuky na francouzském lyceu dle stejných učebních osnov jako její francouzští spolužáci. Přes týden bydlí na internátě a přes víkend v hostitelských rodinách. Náklady na pobyt studenta ve Francii hradí s velké části sama rodina. Kraj Vysočina poskytuje finanční prostředky na částečné pokrytí nákladů spojených se studijním pobytem v partnerských resp. spolupracujících regionech, a to v souladu s Pravidly Rady Kraje Vysočina. Ve školním roce 2013/2014 studují ve Francii v rámci programu dvě studentky z kraje. Tereza Lacková studuje už druhým rokem na lyceu Arago v Remeši.

 

Studenti jsou každoročně do programu vybírání na základě výběrového řízení. Více informací o výběrovém řízení naleznete na http://www.kr-vysocina.cz/jedte-studovat-na-rok-do-partnerskeho-regionu-champagne-ardenne-ve-francii/d-4032032/p1=26643 nebo kontaktujte Martinu Richtovou Tomšů z oddělení vnějších vztahů KrÚ Kraje Vysočina, e-mail: richtova.m@kr-vysocina.cz, tel.: +420 724 650 265.

 

 

 

Studentce Alžbětě Vítkové se ve Francii daří

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 20.12.2013 / 20.12.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze