Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Jdeme příkladem: Sběr starých mobilů na úřadech vynesl Vysočině stříbro

Mobily
Skončila sběrová akce „Věnuj mobil“ kolektivního systému ASEKOL, do které se v listopadu zapojil krajský úřad i úřady měst Jihlavy, Třebíče, Havlíčkova Brodu a Žďáru nad Sázavou. Během celého měsíce se sesbíralo 193 starých mobilních telefonů. Toto množství znamená v pořadí krajů dělené druhé místo spolu s krajem Jihočeským.
 

 
 

Nefunkční mobily budou předány k recyklaci, funkční k repasi a následně poputují k dětem z dětských domovů a do pěstounských rodin. Cílem akce bylo nejen vysbírat co nejvíce vysloužilých i stále funkčních mobilních telefonů, ale především jít občanům příkladem a upozornit na možnost třídění a recyklace starých elektrospotřebičů.

 

Díky zpětnému odběru sta kusů mobilních telefonů dojde například ke snížení produkce nebezpečných odpadů o 563 kilogramů. Stejné množství nebezpečného odpadu vyprodukuje za rok 140 domácností. K úspoře energetických surovin se nemusí vytěžit 29,2 litru ropy, které se spotřebuje k ujetí 417 km v osobním automobilu s běžnou spotřebou. Nebo dojde k úspoře 2340 litrů pitné vody, čímž nevznikne stejné množství znečištěných odpadních vod.

 

Spolupráce kraje se společností Asekol přispívá k optimalizaci Integrovaného systému nakládání s odpady v Kraji Vysočina v oblastech maximalizace třídění komunálních odpadů, jejich další využití a předcházení vzniku komunálních odpadů.

Má to smysl. Třiďte odpad!

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 16.12.2013 / 16.12.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze