Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Seniorům z Proseče-Obořiště zazpívaly děti z dětského domova

Seniorům z Proseče-Obořiště zazpívaly děti z dětského domova
Předvánoční atmosféru vytvořily v sobotu 30. listopadu děti z Dětského domova Jemnice seniorům v Domově důchodců v Proseči-Obořišti. Setkání se uskutečnilo na popud samotných dětí, které se seniory navázaly kontakt již v minulém roce. Při přátelské dopolední návštěvě přednesly děti seniorům koledy, básně, zazpívaly písně a zatančily moderní tanec. Nejen tím obdarovali mladí přihlížející seniory, přivezli jim totiž vánoční ozdoby, které sami vyrobili.
 

 
 

Při setkání generací nechyběla ani prohlídka zařízení domova důchodců. Tamější zaměstnanci dětem ukázali, jak si tady jeho obyvatelé žijí. „Děti ještě celou cestu domů povídaly o krásném přijetí a o těch svých "babičkách a dědečcích". Ti starší si samozřejmě již uvědomují, že péči o starého, nebo dokonce nemocného člověka, budou jednou třeba řešit i oni sami a že taková péče vyžaduje nesmírnou odvahu, trpělivost, vstřícnost a hlavně obětavost,“ zhodnotila přínos setkání Jiřina Kühnelová, vychovatelka z Dětského domova Jemnice.

 

Senioři se poprvé setkali s dětmi z jemnického domova ve Velkém Meziříčí v srpnu minulého roku na akci „Most mezi generacemi“, kterou pořádal Krajský úřad Kraje Vysočina ve spolupráci se vzdělávacím střediskem Chaloupky. „Od té doby přátelství mezi dětmi a seniory přetrvává, pravidelně si zasílají dopisy. Při tomto předvánočním osobním setkání panovalo oboustranné nadšení. Na jaro jsme se seniory naplánovali návštěvu dětského domova, kam nás děti pozvaly,“ dodává ředitel Domova důchodců Proseč-Obořiště Richard Havel.

 

 

  • Zpráva převzata od Domova důchodců Proseč-Obořiště
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.12.2013 / 3.12.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze