Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Na Krajský diabetologický den zavítaly desítky lidí

Na Krajský diabetologický den zavítaly desítky lidí
V minulém týdnu se v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě konal už šestý Krajský diabetologický den. Přes 70 účastníků si přišlo z úst renomovaných odborníků poslechnout zajímavé přednášky s tématem diabetu a zdravého životního stylu. Po celou dobu bylo také k dispozici měření krevního tlaku a tělesného tuku zdarma. Den věnovaný onemocnění cukrovkou se uskutečnil v rámci projektu Zdravý Kraj Vysočina a záštitu nad ním převzal hejtman Vysočiny Jiří Běhounek.
 

 
 

Lékaři i specialisté na výživu se v prezentacích zaměřili na nové trendy v oblasti léčení diabetu, ať už se jedná o nové způsoby léčby nebo samotné předcházení této nemoci, a dále také na propagaci zdravého životního stylu.

 

Účastníky zajímala jak správná životospráva včetně navržených typů jídelníčku, tak i možnosti zdravého životního stylu spojeného se sportovní aktivitou a dalšími psychosociálními cvičeními, které zlepšují psychický stav nemocného a umožňují zachovat si životní optimismus i v době nemoci. Jedna z přednášek byla také věnována možnostem očkování pro pacienty s diabetem, s důrazem na to, že tito pacienti jsou více náchylní k onemocnění dalšími chorobami jako například chřipka, černý kašel nebo žloutenka. Navíc ve většině případů mají nemoci u pacientů s cukrovkou horší průběh.

 

Závěrem se přítomní dozvěděli výstupy prezentované na světovém zdravotnickém kongresu konaném v letošním roce, i to že byl diabetes mellitus označen jako definitivně léčitelná nemoc.

VI. Krajský diabetologický den společně pořádaly Krajský výbor Santvincentské deklarace Kraje Vysočina, Územní organizace Svazu diabetiků ČR v Jihlavě, Státní zdravotní ústav, Krajská pobočka VZP ČR pro Kraj Vysočina a Kraj Vysočina.

 

 

  • Josef Loveček, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 564, e-mail: lovecek.j@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 3.12.2013 / 3.12.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze